فرماندار تبریز گفت: مبازه با اعتیاد و جلوگیری از پرسه معتادان متجاهر در معابر و خیابان ها به عنوان یکی از اهداف اصلی دولت تدبیر و امید در بخش اجتماعی با جدید دنبال می شود.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی فرمانداری تبریز، رحیم شهرتی فر روز جمعه در جلسه جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی اصناف تبریز برای مرکز ماده ۱۶ افزود: اعتیاد آفتی برای جامعه است و باید به صورت جدی با مصرف کنندگان و فروشندگان آن برخورد شود.

وی گفت: تاسیس مرکز ماده ۱۶ و کاهش آسیب های اجتماعی معتادان متجاهر به عنوان یکی از تکلیف های دولت قبلی مورد بی توجهی قرار گرفته بود که در دولت تدبیر و امید به منصه ظهور رسید.

وی افزود: این مرکز با هزینه گزافی به بهترین شکل ممکن تاسیس و در حال حاضر بیش از ۳۰۰ نفر کارتن خواب در آن نگهداری می شود.

فرماندار تبریز با بیان اینکه تبریز در دنیا زبانزد است، گفت: شهر تبریز به شهر بدون گدا معروف بوده و اولین شهر بدون معتاد متجاهر کشور است.

وی گفت: تاسیس مرکز نگهداری معتادان بی خانمان از بعد اجتماعی به نفع جامعه است اما برای تامین نیازهای اولیه شامل خوراک و پوشاک معتادان در این مرکز باید کمک های مردم به کار گرفته شود.

وی با تاکید برمشارکت مردمی برای ادامه حیات این مرکز افزود: اعتبار دولتی برای اداره داخلی مرکز ماده ۱۶ پیش بینی نشده است و کمک های خیران و سازمان های مردم نهاد به این مرکز باید سازماندهی شود.

در این جلسه پیشنهاد شد به منظور جمع آوری کمک های نقدی مردم، خیران و اتحادیه های صنفی، کمیته پشتیبانی از مرکز ماده ۱۶ تشکیل شود و رسانه های تصویری و مکتوب برای شناساندن اهداف این مرکز به مردم تلاش کنند.

مردم تبریز در صورت مشاهده معتادان متجاهر و معتادانی که اقدام به گدایی در خیابان ها و محلات تبریز می کنند، می توانند با شماره تلفن ۳۲۳۳۰۸۰۸ تماس حاصل کنند.

مرکز ماده ۱۶ تبریزبا مشارکت شهرداری این شهر تاسیس شده است و در زمان حاضر نیز درشرایطی مساعد از معتادان متجاهر تبریز در این مرکز نگهداری می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :