استاندار آذربایجان شرقی گفت: برای افزایش تولیدات داخلی و حمایت از آن باید مبارزه با قاچاق کالا به عنوان یکی از اصول اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز یک شنبه در نخستین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال ۹۵، با بیان این مطلب ابراز داشت: همه مسئولان به صورت قانونی و شرعی موظف به اجرای سیاست های ایبلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب هستند و در این بین باید با عملکرد مناسب خود مردم این تلاش را لمس کنند.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از مولفه های اقتصاد مقاومتی تزریق آرامش و امنیت برای تولید کنندگان داخلی است تا با طمینان خاطر نسبت به توسعه فعالیت های اقتصادی خود اهتمام داشته باشند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات پیش آمده در خصوص قاچاق کالا از منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس به داخل استان و دیگر استان های همجوار گفت: داشتن مناطق آزاد علاوه بر محاسن بسیار مولود مشکلاتی از این دست نیز هست و از این رو باید اقدامات لازم برای کنترل قاچاق کالا در این منطقه با برگزاری یک جلسه ویژه در آن مورد بررسی قرار گیرد.

جبارزاده مشکل قاچاق کالا ازارس به استان را ناشی از نبود ابزارهای کنترلی ر این منطقه دانست و افزود: مردم نباید چنین تصور کنند که خروج و ورود کالا به این مناطق از هیچ قانونی پیروی نمی کند بلکه این مناطق نیز دارای قوانین خاص خود بوده و ضرورت نظارت بر واردات و صادارت ان وجود دارد.

وی بیان داشت: برای مقابله با این پدیده، باید فعالیت های تولیدی و صنعتی منطقه آزاد ارس گسترش یابد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :