استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که مبارزه با قاچاق صد درصد مرتبط با اقتصاد مقاومتی است، افزود: کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید یکی از بخش‌های فعال در زمینه اقتصاد مقاومتی باشد.

دکتر اسماعیل جبارزاده در نخستین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال ۹۵، خاطرنشان کرد: مبارزه جدی، بی‌امان و مداوم با قاچاق لازمه تحقق تلاش‌ها برای افزایش تولید داخلی و صادرات به عنوان یکی از اصول اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به کسب رتبه برتر کشوری توسط کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، گفت: از تلاش‌های شبانه‌روزی تمام اعضای این کمیسیون به ویژه پشتیبانی کامل دستگاه قضایی قدردانی می‌کنم و امیدوارم امسال با انگیزه مضاعف در این زمینه تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که قانونا و شرعا موظف به تحقق فرمان بجای رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی هستیم، افزود: مردم باید تلاش‌های مسوولان در این راستا از جمله مبارزه با قاچاق را لمس کنند.

وی با بیان این که تولیدکنندگان داخلی باید احساس امنیت کنند، افزود: در سال ۹۵ با عزم جدی ماموریت خود را در راستای اهداف ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق انجام می‌دهیم.

دکتر جبارزاده در ادامه با اشاره به مشکلات موجود در زمینه قاچاق کالا در منطقه آزاد ارس، گفت: منطقه آزاد در کنار فواید زیادی که برای توسعه استان دارد تبعاتی نیز دارد که یکی از آنها قاچاق است.

وی با تاکید بر بررسی موضوع قاچاق کالا در منطقه آزاد ارس، پیشنهاد کرد که جلسه بعدی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در این منطقه برگزار شود تا ضمن بازدید میدانی از مبادی مرزی، مسایل و مشکلات از نزدیک مورد بررسی و آسیب‌شناسی قرار گیرد.

جبارزاده اظهار داشت: متاسفانه تصور عمومی این است که مناطق آزاد به عنوان جزیره‌ای مستقل، تبعیتی از قوانین جاری کشور ندارند که تصور غلطی است و قانون‌گذار هیچ‌گاه منطقه آزاد را ایستگاه ورود کالا معرفی نکرده است.

وی با بیان این که این موضوع باید تفهیم شود، افزود: خوشبختانه مدیریت منطقه آزاد ارس چنین دیدگاهی ندارد و نواقص موجود نه به دلیل همکاری منطقه آزاد بلکه به دلیل نبود ابزارهای کنترلی است.

جبارزاده با بیان این که نگاه کلی مدیریت استان به منطقه آزاد ارس بیشتر تولیدی است تا تجاری و وارداتی، افزود: باید با رفع مشکلات منطقه، قاچاق را به حداقل ممکن کاهش دهیم و تلاش کنیم که تولید، صنعت و صادرات ویژگی برتر این منطقه باشد.

استاندار آذربایجان شرقی در این نشست همچنین بر پشتیبانی اطلاعاتی کمیسیون مبارزه با قاچاق استان توسط نیروهای مسلح، همراهی اتاق بازرگانی و اصناف با برنامه‌های کمیسیون، نظارت جدی بر انبارهای غله استان، ترویج کالاهای تولید داخل و تشویق مردم به مصرفت تولیدات داخلی و توسعه انبارهای اموال تملیکی تاکید کرد.

دبیر و سایر اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام یافته در راستای ماموریت‌های این کمیسیون ارایه کردند.

در این جلسه همچنین لوح تقدیر نماینده ویژه رییس جمهور و رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از استاندار آذربایجان شرقی به عنوان رییس و معاون سیاسی و امنیتی استاندار به عنوان جانشین کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی اهدا شد.

مهندس حبیب‌الله حقیقی در لوح سپاس خود خطاب به استاندار آذربایجان شرقی، از نقش بارز و مشارکت ارزشمند وی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز قدردانی کرده است.

همچنین استاندار آذربایجان شرقی در پایان جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اهدای لوح تقدیر از تلاش‌های اعضای این کمیسیون قدردانی کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :