رییس کمیسیون قضایی مجلس گفت: برای چهار دسته از جرایم مواد مخدر شامل جرایم سازمان‌یافته و باندی، قاچاق مواد مخدر به صورت مسلحانه، افرادی که یکبار عفو شدند و دوباره تکرار کردند و توزیع و خرید مواد مخدر به شکل انبوه، مجازات اعدام دیده شده است.

به گزارش تبریزمن، اللهیار ملکشاهی درجمع خبرنگاران درباره طرحی که تحت عنوان «تخفیف مجازات اعدام در جرایم مواد مخدر» مطرح شده است، اظهار کرد: این طرح را امضا کردم و با کلیات آن موافق هستم؛ البته این طرح تحت عنوان «اصلاح قانون مجازات اعدام مواد مخدر» مطرح است.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در واقع با این طرح، برخی از انواع جرایم مواد مخدر ساماندهی پیدا می‌کند و فقط برای برخی جرایم مواد مخدر، مجازات اعدام دیده شده است.

به گفته ملکشاهی، طرح اصلاح قانون مجازات اعدام مواد مخدر، فعلاً در مجلس شورای اسلامی مطرح است و اعضای کمیسیون مشغول بررسی هستند.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص مجازات‌های فعلی جرایم مواد مخدر گفت: معتقدم مجازات‌هایی مثل اعدام را در حد زیاد نباید اجرا کنیم که قبح این مجازات‌ها و اثر آن از بین برود. نه اینکه قانون مبارزه با مواد مخدر اثر نداشته باشد؛ شاید اگر این قانون را نداشتیم و این مبارزه‌ها نبود، وضعیت‌مان بدتر بود اما خیلی هم اثرگذار نبوده است که بگوییم الان وضعیت خوبی داریم و از نظر آماری در شرایط خوبی هستیم.

ملکشاهی تصریح کرد: امروز هم مواد مخدر و هم معتاد در کشور ما زیاد است و چون مجازات اعدام مواد مخدر، روی خانواده‌های افراد نیز تاثیر دارد، دنبال این هستیم که بتوانیم این مجازات‌ها را تعدیل کنیم.

به گفته رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، در این طرح برای چهار دسته از جرایم مواد مخدر شامل جرایم سازمان‌یافته و باندی، قاچاق مواد مخدر به صورت مسلحانه، افرادی که یکبار عفو شدند و دوباره تکرار کردند و توزیع و خرید مواد مخدر به شکل انبوه، مجازات اعدام دیده شده است البته فعلا واژه انبوه را تعریف نکردیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :