نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: مجامع بین المللی باید فجایع رژیم سعودی را در منا محکوم کنند.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری روز دوشنبه در دیدار مدیران مراکز علمی و کاربردی استان با وی، اظهار کرد: سعودی ها با بی اعتنایی به حجاج فاجعه منا را باعث شد و از طرفی ناکافی بودن نیروهای پلیس عربستان به علت اعزام به یمن برای کشتار مردم مظلوم این کشور این حادثه را گسترش داد.

وی با اشاره به مواضع قاطع رهبری ،گفت: سعودی ها باید ضمن عذرخواهی با گروه حقیقت یاب همکاری کنند ، بی کفایتی آل سعود موجب جان باختن حاجیان و داغ دار شدن بازماندگان و جهان اسلام شد.

آیت الله شبستری همچنین در ادامه علم و ایمان را دو بال ترقی و توسعه جامعه دانست و گفت: استادان دانشگاه باید با توجه به اهمیت این دو رکن انقلابی و ولایت مدار باشند و در ارایه مطالب به حرکت همزمان علم و ایمان به موازات هم توجه کنند تا به سرمنزل مقصود برسد.

امام جمعه تبریز با تاکید به این موضوع که در اولین سوره ای که به پیامبر اکرم (ص) نازل شد علم و ایمان به عنوان دو رکن بیان شده و به عنوان رسالت به حضرت محمد (ص) ابلاغ شده ، افزود: تحصیل علوم در کنار مساله تقویت مبانی ایمانی و توجه به مبدا و معاد و اعتقاد به ماورا طبیعت ضروری است.

آیت الله شبستری با اشاره به فرمایش امام راحل در خصوص علم جهت دار، اظهار کرد: توجه به مسایل مادی و دانش فنی منهای ایمان موجب سقوط جامعه می شود ، علم جهت دار و حفظ ارزش ها در دانشگاه ها ضرورت دارد.

وی همچنین بر ارتباط دانشگاه با صنعت و کاربردی شدن علم تاکید کرد و افزود: دانشگاه های علمی کاربردی وظیفه برقراری این ارتباط و کاربردی کردن علوم را برای توسعه پیشرفت جامعه برعهده دارند.

رییس واحد استانی علمی و کاربردی آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: این دانشگاه برای تحقق آموزش های مهارتی و شغل محور و رفع نیازهای آموزشی در حوزه صنعت و خدمات کشاورزی تلاش می کند.

محمدامین فرد اظهار کرد: بیش از ۱۵ هزار دانشجو در ۵۴۶ کد رشته محل در ۳۹ مرکز علمی و کاربردی آذربایجان شرقی تحصیل می کنند.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۸۰۰ مدرس در استان فعالیت می کنند و تاکنون ۴۷ هزار دانشجو از مراکز علمی این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند ، افزود: این دانشگاه در رفع مشکلات علمی، صنعتی و آموزشی استان مشارکت مناسب را خواهد داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :