به گزارش تبریزمن، رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر شفاف بودن انتخابات، گفت: مجریان انتخابات باید از جهت‌گیری سیاسی بپرهیزند و الزامات و شرایط جایگاه خود را رعایت کنند.

سعید شبستری در نخستین جلسه ستاد انتخابات استان در برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند آرای مردم حق‌الناس است و باید تلاش کنیم انتخابات در کمال صحت و صداقت برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی گفت: رهبری نظام و دولت خدمت‌گزار از مجریان انتخابات انتظار دارند که در کنار زمینه‌سازی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات و رقابت سالم و عاری از تخریب، انتخاباتی سالم، دقیق و مردم‌پسند برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه باید از ایجاد شبهات پیشگیری کنیم، گفت: برخی از شبهه‌ها ناشی از عدم ارتباط و اطلاع‌رسانی به‌موقع و ناهماهنگی‌های داخل بخشی است که اگر تدابیر لازم اندیشیده نشود موجب سلب اعتماد مردم خواهد شد.

معاون سیاسی – امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که مردم سرمایه‌های اصلی نظام هستند و باید نسبت به سلامت انتخابات احساس اطمینان کنند، افزود: ما به عنوان مجریان انتخابات موظفیم اراده و خواست مردم را که اصل قانون اساسی و پایه دموکراسی است حاکم کنیم.

شبستری بر هماهنگی و وحدت رویه اعضای ستاد انتخابات استان نیز تاکید کرد و با اشاره به لزوم تامین امکانات لازم برای برگزاری انتخابات، گفت: انتخابات الکترونیکی هنوز به طور کامل عملیاتی نشده است، اما باید سخت‌افزارها و امکانات لازم به‌روز رسانی و پیش‌بینی شود.

وی بر آموزش مجریان انتخابات نیز تاکید کرد و گفت: علاوه بر دوره‌های آموزشی که در ستاد انتخابات کشور برگزار می‌شود در سطح استان نیز ارایه آموزش‌های لازم به مجریان باید جدی گرفته شود.

شبستری با بیان این که دولت با محدودیت منابع مواجه است، گفت: باید در هزینه‌کرد اعتبارات به گونه‌ای عمل کنیم که مشکلی در روند برگزاری انتخابات به وجود نیاید.

رییس ستاد انتخابات استان همچنین استفاده از تجربیات سال‌های گذشته را برای هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات پیش رو مورد تاکید قرار داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :