رییس خانه صنعت و معدن ایران با اشاره به فرصت های اقتصادی دوران پسا تحریم گفت: حوزه کار و تولید وضعیت مناسبی ندارد و مجلس دهم برداشتن فشارهای سنگین از بدنه تولید را در اولیت کاری خود قرار دهد.

به گزارش تبریزمن، سید عبدالوهاب سهل آبادی شامگاه شنبه در آیین تجلیل از رضا رحمانی، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: برخی مشکلات داخلی مانند فساد اداری روند جذب سرمایه های خارجی و رونق تولید را کند کرده و مجلس دهم مبارزه با فساد اداری را با جدیت دنبال کند.

وی اضافه کرد: تلاش قابل تحسین تیم مذاکره کننده و دولت تدبیر و امید باعث به وجود آمدن فضای مناسب برای برقراری ارتباطات اقتصادی بین ایران و کشورهای جهان شده اما متاسفانه هنوز مقدمات لازم برای بهبود فضای کسب و کار فراهم نیامده است.

وی با تشریح وضعیت نامناسب در حوزه کار و تولید و بدون ذکر آماری گفت: نزدیک به هفتاد درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی در بحران و رکود به سر می برند.

وی گفت: در این شرایط فشارهای سنگینی از سوی بانک ها، سازمان های مالیاتی و تامین اجتماعی به بخش تولید وارد می شود به طوری که فشار بانک ها در سال ها اخیر به بیشترین حد خود رسیده است.

وی با اشاره به اینکه رضا رحمانی برای دفاع از حقوق تولید کنندگان در سال های گذشته کم نگذاشته است، افزود: بسیاری از تولید کنندگان با مشکلات عدیده مواجه هستند که برخی از آنان در بند به سر می برند.

وی گفت: دولت باید برای واحدهای تولیدی صادرات محور و تولید کنندگان واقعی که در اثر تحریم ها گرفتار مسایل و مشکلات مالی شده اند، بخشودگی بدهد.

در این آیین که با حضور وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از صنعتگران در هتل پارس تبریز برگزار شد، رضا رحمانی مورد تجلیل قرار گرفت.

رضا رحمانی نماینده سه دوره مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بود و برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام نکرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :