مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: تا کنون مجوزی برای شکار پرندگان در این استان صادر نشده است.

به گزارش تبریزمن، به نقل از مهر، حمید قاسمی در حاشیه سفر خود به شهرستان سراب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال به علت شیوع آنفلوانزای پرندگان مجوزی برای شکار پرندگان صادر نشده است.

وی با اشاره به اینکه جوامع محلی و روستائیان باید یار و یاور محیط‌بانان باشند اظهار کرد: حفظ محیط‌زیست نیازمند همکاری عمومی و عزم همگانی است و سازمان محیط‌زیست به‌تنهایی نمی‌تواند در این زمینه موفق باشد.

قاسمی در پاسخ به پرسشی در مورد ساماندهی علاقه‌مندان و فعالان محیط‌زیست و طبیعت تأکید کرد: این سازمان از تشکل‌های مردم‌نهاد حمایت می‌کند.

وی بر آمادگی محیط‌زیست استان برای کمک به اخذ مجوز برای تشکل‌های حامی محیط‌زیست اشاره کرد و افزود: از حامیان مردمی محیط‌زیست طلب یاری و کمک داریم.

این مقام مسئول در حوزه حفاظت از محیط‌زیست از دستگیری هشت شکارچی متخلف در سراب نیز خبر داد و گفت: با شکارچیان خودسر برخورد می‌شود.

قاسمی بابیان اینکه اگر انسان‌ها اجازه دهند حیوانات می‌توانند در زمستان غذای خود را تأمین کنند، ابراز داشت: متأسفانه دخالت‌های نابجای انسان حیات‌وحش را تهید می‌کند و این انسان است که ثبات و تعادل حیات‌وحش را برهم می‌زند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :