منشور انتخاباتی ائتلاف اعتدالیون اصلاح طلب که به امضای هر شش کاندیدای انتخابات رسیده است، توسط فرمانداری شهر تبریز تائید شده و به این ترتیب، تشکیل این ائتلاف رسمیت یافت.

به گزارش تبریزمن، لیست انتخاباتی ائتلاف ” اعتدالیون اصلاح طلب ” که با شکستن مرزبندی های موجود در زمینه اصلاح طلبی و اصول گرایی، با نگاهی اعتدال گرایانه و با رویکردی منطقه ای و با لحاظ حساسیت ها و دغدغه های آحاد مختلف جامعه تهیه شده بود، به تائید فرمانداری تبریز رسیده و به این ترتیب رسمیت یافت.

 

بشسیسش (2)

بشسیسش (1)

 

ائتلاف “اعتدالیون اصلاح طلب” با ترکیب مسعود پزشکیان، سعید نیکوخصلت، علیرضا منادی، میرعلی اصغر الموسوی،میر هادی قره سید رومیانی و زهرا ساعی معرفی شده و به همراه ائتلاف اصلاح طلبان و اصولگرایان، به عنوان سه لیست قدرتمند تبریز، آذرشهر و اسکو مطرح می باشد که از حمایت زعما و بزرگان تبریز، سازمان های مردم نهاد، ورزشکاران و فعالان فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نیز برخوردار است.

منشور انتخاباتی ائتلاف اعتدالیون اصلاح‌طلب

بسم الله الرحمن الرحیم

پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب ایران اسلامی، شاهد ایجاد فضایی جدید از امید و نشاط در جامعه اسلامی ایران عزیز بوده‌ایم؛ اتخاذ سیاست‌های تنش‌زدا و گشایش فرصت‌هایی نو در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بوده‌ایم. بر اساس شیوه‌های مطلوب حکمرانی اتخاذ شده، علیرغم کاهش درآمدهای دولتی از محل فروش نفت در دو سال اخیر، شاهد مهار تورم لجام گسیخته، کنترل و کاهش شکاف طبقاتی و حفظ قدرت پول ملی، کاهش دیون و بدهی‌های دولت و از همه مهمتر، افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی به دولت هستیم.

نکات مختصر ذکر شده نشان از آن دارد که با وجود کاستی‌ها، مشکلات و موانع بسیار فرارو، هرگاه شاهد حضور متخصصان متعهد و مجرب بر مسند امور باشیم، رسیدن به آرزوی توسعه و پیشرفت، امری محتمل می‌نماید و آنگاه که ناآزمودگان بر این مسندها ظاهر شوند، مرحله‌ای از تندروی و عقب‌روی همزمان را به نظاره خواهیم نشست.

پس از طی آزمون‌های دشوار مردافکن، اکنون به وادی انتخابی دوباره گام نهاده‌ایم؛ آزمونی که نتیجه آن، اگر بر منوال دو سال پیش از آن باشد و حاکمیت عقلانیت، بر یکی دیگر از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در پی داشته باشد و همدلی و همرایی دولت و مجلس را به ارمغان آوَرَد، آینده‌ای بس امیدوارانه‌تر را نویدبخش خواهد بود.

حال اگر در این وادی، خدای ناکرده شاهد ظهور و بروز خواص عوامگرا و عامه‌فریب، هر چند به تعدادی انگشت‌شمار و محدود باشیم، دغدغه انقطاعی دوباره در فرایند پیشرفت و توسعه کشور عزیزمان، دل‌های دغدغه‌مندان و دوستداران نظام مقدس جمهوری اسلامی را نگران خواهد کرد.

بر این اساس، و در آستانه انتخاباتی دیگر که به فرموده مقام معظم رهبری، باید به عنوان هدف عالی و شیرین مورد توجه قرار داد، و با ابراز احترام نسبت به سایر احزاب و تشکل‌های فعال، ائتلاف اعتدال‌گرایان اصلاح‌طلب بر اساس تجارب و دغدغه‌های فعالان زیر مجموعه خود و بر اساس اهداف سه‌گانه‌ای که به شرح زیر خواهد آمد، به استقبال انتخابات ۷ اسفند ۱۳۹۴ خواهد رفت:

– تجربه ادوار گذشته مجلس نشان داده است که هرگاه گروه یا جناحی، با هر نام و عنوانی، به حاکمیت قانون تن‌ در نداده و خود را فعال مایشاء دانسته است، و افراط و تفریط، تبدیل به موج غالب و فضای رایج مجلس شده است، در آن دوره، کمترین بهره از آنِ ملت و کشور بوده و بیشترین ضربات را در این دوره‌ها دیده‌ایم؛ بنابراین اصل اول این ائتلاف، نفی افراط و تفریط، از طرف هر گروه و جریانی است.

– چنانکه اشاره شد، در دوره ریاست جمهوری دکتر روحانی، شاهد بروز رویدادهایی مبارک در عرصه‌های مختلف بوده‌ایم و این ائتلاف، حمایت و همراهی خود را از دولت تدبیر و امید اعلام می‌دارد.

– مهمترین دغدغه اعضای این ائتلاف، متوجه آذربایجان عزیز است؛ بخش همواره مهمی از ایران عزیز که در سده‌های گذشته، طلایه‌دار عزت و پیشرفت کشور بوده و گویی هم‌اکنون از این قافله عقب‌مانده است؛ با ایمان و اعتقاد قلبی برای احیای جایگاه تاریخی آذربایجان عزیز، اعضای این ائتلاف، عزم خود را برای ارتقاء و توسعه اقتصاد و فرهنگ، ورزش و هنر آذربایجان جزم خواهیم نمود.

والسلام علی من اتبع الهدی

بیانیه ائتلاف اعتدالیون اصلاح‌طلب

بسم الله الرحمن الرحیم

انتخابات تجلی دموکراسی و حق انسانها برای تعیین سرنوشت خود در عرصه حاکمیت سیاسی و به مثابه عالی‌ترین ابزار اعمال خواست عمومی بر مناسبات قدرت سیاسی است و بهره‌برداری از این حق، نمود تعالی و کمال و آزادی اراده و ابراز عقیده در انسان است .

هم اکنون در برهه‌ای از زمان قرار گرفته‌ایم که شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور در سطح خرد و کلان و به‌ طور ویژه در عرصه مناسبات مردم با حاکمیت و نیز حاکمیت با مردم و با نظام بین الملل به شدت تحت تاثیر نتایج انتخابات پیش‌رو می‌باشد؛ از این روی لازم است که همه آحاد و گروه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با احساس مسئولیت بالا، مواضع و دیدگاه‌های خود در زمینه کاندیداهای اصلح را با مردم در میان گذاشته و فضای پرشور انتخاباتی موجود را همراه با شعور و عقلانیت نمایند.

چرا که تحقق انتخاب عقلانی و منطقی از سوی مردم است که در نهایت منجر به ایجاد مجلسی کارآمد و دارای تعامل مناسب با مردم، دولت و نظام بین‌الملل خواهد شد و مسیر پیشرفت و تعالی را برای کل کشور و همه مناطق آن هموار خواهد نمود.

لازمه این امر راه‌یابی نمایندگانی معتدل، عقلانی، اصلاح‌طلب، توسعه‌گرا و کارآمد به مجلس شورای اسلامی است و در این چارچوب جمعی از فعالان اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی به نمایندگی از آحاد مختلف حوزه انتخابیه، لیست انتخاباتی خود تحت عنوان «اعتدالیون اصلاح‌طلب» را معرفی نموده و در معرض انتخاب مردم فهیم و آگاه تبریز قرار می‌دهد .

این لسیت مورد حمایت بخش قابل توجهی از زعما و بزرگان تبریز بوده و نشانگر دغدغه‌های آنها برای دست‌یابی به تبریز و آذربایجانی آباد و توسعه یافته می‌باشد تا شاهد تحقق فرمایش مقام معظم رهبری باشیم که فرمودند: «آذربایجان سر ایران است». لیست انتخاباتی مذکور با شکستن مرزبندی‌های موجود در زمینه اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی، با نگاهی اعتدال‌گرایانه و با رویکردی منطقه‌ای و با لحاظ حساسیت‌ها و دغدغه‌های آحاد مختلف جامعه تهیه شده است تا نمودی باشد از پیر و جوان و زن و مرد و کارمند و کارگر و تاجر و فعال اقتصادی و فرهنگی و به طور کلی همه مردم تبریز تا هر کسی بتواند معیارهای مورد نظر خود را در این لیست بیابد .

لیست انتخابی «اعتدالیون اصلاح‌طلب» به مردم تبریز معرفی می‌شود تا شاهد حضور نمایندگانی باشیم که به دور از افراط و تفریط، پاسدار جمهوریت و اسلامیت نظام بوده و تواماً تحقق هر دو را مد نظر قرار داشته باشند و دفاع از حقوق شهروندی و کرامت انسانی تک تک شهروندان را مد نظر قرار دهند و در چارچوبی منطقی و عقلانی مناسبات دولت و مجلس را تنظیم نموده و از بهانه‌گیری‌های بی‌مورد و نگاه غرض‌ورزانه و بدبینانه به اقدامات و فعالیت‌های دولت تدبیر و امید اجتناب نمایند و در مسیر بهبود شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه و نیز عادی‌سازی روابط ایران با نظام بین‌الملل در دوران پسا برجام با دولت همراهی نمایند و مهم‌تر از همه دارای دید منطقه‌ای بوده و با همکاری و همگرایی با نمایندگان سایر مناطق آذربایجان در ارتقا و توسعه اقتصاد، فرهنگ، ورزش و هنر آذربایجان با جدیت لازم و خلوص نیت تلاش نمایند.

چرا که در سال های اخیر متاسفانه تبریز و آذربایجان از قافله توسعه و پیشرفت عقب مانده و نتوانسته است که سهم لازم را از اعتبارات ملی جذب نماید و به ویژه در برهه حساس کنونی که شاهد رونق اقتصادی و رشد سرمایه گذاری خارجی در کشور هستیم لازم است که نمایندگانی به مجلس راه یابند که با تعصب و احساس مسئولیت بالا پیگیر اجرای پروژه های کلان و زیربنایی در منطقه باشند تا بهره برداری مناسب از منابع مالی و نیز فضای اقتصادی دوران پسابرجام در جهت رونق و پیشرفت اقتصادی تبریز و آذربایجان به عمل آید .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :