جلسه امروز شورای شهر تبریز مثل هفته های گذشته حاشیه هایی نیز داشت.

تبریزمن، سرویس شهری: جلسه این هفته شورای شهر تبریز درحالی از صبح امروز در عمارت شهرداری آغاز شد که درسخوان دبیر شورا حاشیه هایی بوجود آورد و بعداز مطرح شدن سوالی از وی در خصوص اصرارش برای مسئولیت گرفتن پسرش سکوت معناداری کرد.

رسول درسخوان بعداز اعتراض هایی که به رئیس شورا داشت، با سوال جالب دبیری مواجه شد؛ این سوال این بود که ” آقای درسخوان شما که مدعی دخالت بقیه هستید چرا اصرار داشتید پسرتان در شهرداری مسئولیت بگیرد؟ “

بعداز این سوال دبیری، درسخوان سکوت جالبی کرد  و درحالیکه تصمیم گرفته بود سالن جلسه را ترک کند، از تصمیم خود منصرف شد و روی صندلی خود نشست و گفت: پسر من کارمند رسمی شهرداری است و هیچ وقت اصرار نداشتم مسئولیت بگیرد، بنده صرفا از دخالت اعضاء شورا در عزل و نصب‌ها انتقاد کردم !!

شهرام دبیری: بیشتر از هر زمان دیگری به وحدت بین اعضای شورا نیازمندیم

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز با تاکید بر اینکه خواسته مردم فعالیت سالم مجموعه های خدمتگذار است گفت: نهاد شورا در عزل و نصب ها دخالتی ندارد و تنها در مواقعی که مدیران نظرت مشورتی بخواهند نظر خود را اعلام می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در مجموعه های خدمتگذار افراد باید به دلیل داشتن توانمندی و شایستگی پیشرفت کنند گفت: به دلیل وجود نسبت یک کارمند با یکی از اعضای شورا نمی توان مانع پیشرفت این کارمند شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با تاکید بر اینکه در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به وحدت و اتفاق نیازمندیم ، ادامه داد: من از طرف خودم و اعضای شورا بابت خطاهای احتمالی خودم و یا اعضای از مردم عذرخواهی می کنم.

دبیری در پایان گفت: رئیس شورا فرقی با بقیه اعضای شورا ندارد رئیس شورا تنها در مدیریت جلسه شورا نقش دارد و اینکونه نیست که شورا در رئیس شورا خلاصه شده باشد. در مسائل مختلف بنده هم مانند اعضای شورا یک رای دارم و تصمیم گیرنده اعضای شورا هستند.

سعید محدث: هر بازداشتی ختم به محکومیت نمی شود

سعید محدث درخصوص حواشی بازداشت های اخیر شورا و شهرداری تبریز گفت: هر بازداشتی ختم به محکومیت نمی‌شود و نباید زود قضاوت کنیم، زمینه فساد زمانی ایجاد شد که وام ۵۰ میلیونی را با ۴ درصد دادند و این تخلفی آشکار است.

وی سپس اظهار داشت: بهتر است کمی در ادبیات خود دقت کرده و صبر کنیم، هرکسی متخلف است باید بازداشت شود و هر کسی نیست، لازم است آزاد گردد.

وی در گزارش خود در صحن علنی شورا اظهار داشت: با توجه به نوع وظایف و ماموریت‌های سازمان پارک‌ها، تخصیص اعتبارات در شش ماه دوم، تناسبی با برنامه‌های این سازمان ندارد .

وی تاکید کرد: خیز بلندی که سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز در بدنه‌سازی اتوبان‌های کسایی و پاسداران داشته است، در آینده‌ای نزدیک، کمربندی میانی شهر را با محوری سبز و بانشاط پوشش خواهد داد .

محدث همچنین یادآور شد: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز در بوستان‌های عباس میرزا و آرپادره‌سی، گام‌های موثری در توسعه فضای سبز پایدار برداشته است.

این عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: در این راستا، جنگل‌کاری ۸۰۰ هکتاری در مجموعه عباس‌میرزا در سال‌های اخیر شروع شده و با سرعت مناسبی نیز پیگیری می‌شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز افزود: همچنین در شمال شهر نیز در سه سال اخیر، شاهد انبوه‌کاری ۴۲۰ هکتاری در مجموعه آرپادره‌سی بوده‌ایم که حجم عملیات اجرایی در آن، از نظر کاشت و نگهداری قابل‌تقدیر است .

وی در پایان خاطرنشان کرد: احداث پارک‌های هزار مترمربعی ویژه محلات که مورد تاکید شورای اسلامی شهر است، باید بیشتر مورد توجه سازمان پارک‌ها قرار گیرد.

اسماعیل چمنی: هجمه به مدیران شهرداری درست نیست

اسماعیل چمنی نیز با انتقاد از هجمه به مدیران شهرداری، افزود: هرکسی به واسطه عملکرد خود شناخته می‌شود و در شهرداری مدیر خوب کم نداریم.

وی سپس گفت: ما نباید همه را به یک چشم ببینیم و خطاکاران را با بقیه قاطی کنیم.

وی بیان داشت: این مشکلات از گذشته وجود داشته است و مال امروز نیست؛ اگر قانون رعایت می‌شد این اتفاقات رخ نمی‌داد.

وی با بیان این‌که ای کاش شرایطی برای پیشگیری از زمینه‌های جرم ایجاد می‌شد، اضافه کرد: مسایلی که امروز، پیش آمده، در گذشته نیز سابق داشته و ختم به دوره فعلی نمی‌شود؛ در گذشته مواردی بوده که حتی منجربه محکومیت نیز شده است.

چمنی گفت: در شرایطی که برنامه‌های مهم ۲۰۱۸ را پیش رو داریم نباید به اتفاقات روی‌داده دامن بزنیم. همه باید مقید به قانون باشیم؛ چرا که اتفاقات تلخ اخیر، ریشه در قانون‌گریزی دارد و در این راستا شهرداری و شورا هر دو باید مقررات را رعایت کنیم.

در بخش دیگری از این جلسه نیز، لایحه دو فوریتی تعرفه عوارض محلی مورد بررسی منتخبان مردم قرار گرفت.

این لایحه قبلا با ایراداتی به ۴ بند آن از سوی فرمانداری تبریز مواجه شده بود و امروز این مفاد پس از طرح مجدد در صحن علنی، مورد تبادل نظر اعضای شورا قرار گرفته و به تصویب رسید.

در خاتمه اضافه می شود در پی انتخاب مرتضی آبدار – قایم مقام شهردار کلان شهر تبریز – به سمت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی که در جلسات شورای شهر حضور می یافت من بعد آقامحمدی به جای وی انجام وظیفه خواهد نمود.

خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :