مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از نقشه برداری ژئوفیزیکی باستان شناسی ارک علیشاه تبریز به منظور پایش دقیق تر لایه های باستان شناسی در محدوده ارک و حریم خانه فتح الله اف خبر داد.

به گزارش تبریزمن،  مرتضی آبدار صبح پنجشنبه پس از جلسه ای در دفتر معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی با حضور کارشناسان سازمان میراث فرهنگی کشور، گفت: بر اساس بازدید میدانی کارشناسان، مقرر شد تا تیم فنی طی چند روز آتی نسبت به نقشه برداری و انجام تحلیل های زمین شناسی و باستان شناسی اقدام کند.

وی ادامه داد: پس از اعلام نظر تیم فنی و ابلاغ آن از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور، تصمیم لازم پیرامون خاکبرداری های صورت گرفته در محل حیاط خانه فتح الله اف گرفته می شود.

مشاور معاون میراث فرهنگی کشور نیز پس از بازدید از محدوده ارک تبریز گفت: خاکبرداری در حریم ارک صورت گرفته است اما اعلام این مطلب که آیا در عرصه ارک نیز هست یا نه نیاز به بررسی های بیشتر دارد که پس از نقشه برداری و تطبیق با حریم و عرصه مشخص خواهد شد.

سید هادی احمدی گفت: عملیات خاکبرداری متوقف شده است و پس از بررسی های فنی و کارشناسی اعلام نظر در این حوزه تصمیم گیری به عهده سازمان میراث فرهنگی کشور خواهد بود.

در این بازدید مشاور معاون میراث فرهنگی کشور، مدیرکل دفتر ثبت آثار، مدیرکل دفتر حفظ و احیا، نماینده پژوهشکده باستان شناسی و دبیر کمیته هماهنگی بقاع متبرکه و بناهای مذهبی سازمان میراث فرهنگی کشور حضور داشتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :