معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: امسال به دلیل نبود مدیریت کافی و کامل شاهد آن بودیم که محصولات کشاورزی در برخی شهرها روی دست کشاورزان ماند و آنان محصولات خود را به قیمت‌های بسیار پائین فروختند و یا اصلا فروش نرفت.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی خواستار رویکرد علمی‌تر در زمینه تولید محصولات کشاورزی شد.

خبرگزاری فارس: محصولات کشاورزی در برخی شهرها روی دست کشاورزان ماند

وی بر ضرورت برنامه‌ریزی دقیق در تحقق برنامه‌های سند تدبیر توسعه  تاکید کرد و گفت: هر چه برنامه‌ریزی‌ها دقیق‌تر باشد بهتر خواهیم توانست نتیجه‌گیری کنیم.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی خواستار توجه به بعد  کمی و کیفی در برنامه‌های سند تدبیر توسعه در بخش کشاورزی شد و گفت: در زمینه اجرای برنامه‌های کشاورزی و سند تدبیر و توسعه، کاهش آب باید مورد توجه جدی باشد و میزان کاهش کمی آب مشخص شود.

وی کشاورزی آذربایجان‌شرقی را مبتنی بر روش‌های سنتی دانست و اظهار کرد: در حال حاضر بخش کمی از کشاورزی استان به صورت مدرنیزه صورت می‌گیرد و باید به سمتی حرکت کنیم که حالت سنتی و نیمه صنعتی جای خود را به روش‌های کشاورزی بدهد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: صادرات محصولات کشاورزی باید به صورت جدی‌تر مورد توجه باشد و با توجه به اینکه امسال تولید محصولات ‌کشاورزی بهتر بود باید زمینه صادرات مشخص شود و متولی این امر نیز مشخص شود.

وی تاکید کرد: اگر نتوانیم در زمینه صادرات موفق عمل کنیم زمینه حمایتی کافی از کشاورزان وجود نخواهد داشت.

پورمهدی یادآور شد: امسال به دلیل نبود مدیریت کافی و کامل شاهد آن بودیم که محصولات کشاورزی در برخی شهرها روی دست کشاورزان ماند و آنان محصولات خود را به قیمت‌های بسیار پائین فروختند و یا اصلا فروش نرفت.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد جمعیت کشور روستائیان هستند اما در برخی کشورها این جمعیت ۱۰ درصد کشور است و این ۱۰ درصد همه محصولات را تامین می‌کند و حتی صادرات نیز دارند و ما نیز باید به این سمت حرکت کنیم.

به نقل از خبرگزاری فارس، پورمهدی در ادامه سخنان خود خواستار حمایت از فعالان و تجار در زمینه تولید و صادرات محصولات کشاورزی شد و گفت: همکاری سازمان صنعت معدن و تجارت در این راستا مهم است تا بتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :