باشگاه تراکتورسازی در یکی از خرید های تابستانی خود برای شروع قدرتمند در فصل آتی رقابت های فوتبال کشور، ” محمد نوری ” را به خدمت گرفت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: محمد نوری یکی از هافبک های خلاق ایرانی است که فصل گذشته در مسیمیر علی رغم اینکه بهترین بازیکن تیم خود و نیز جزو بهترین های لیگ قطر بود، نتایج خوبی نگرفت و در نهایت نیز به دسته پایین تر سقوط کرد.

اخبار مختلفی پیرامون حضور او در گسترش فولاد یا حتی بازگشتش به پرسپولیس مطرح بود اما در نهایت نوری به تراکتورسازی پیوست تا در ترکیب پرستاره این تیم برای فصل آینده جایی داشته باشد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به کارنامه عملکرد این بازیکن در طول دوران حرفه ای خود …

Generated by IJG JPEG Library

مشخصات:

نام: محمد نوری

سن: ۳۴

محل تولد: سنقر ، کرمانشاه ، ایران

پست: هافبک

پیش زمینه:

بازیکن با استعداد تیم هما که توسط سپاهان کشف و به سطح اول فوتبال کشور رسید. در تیم صبای علی دایی توانست همراه با سایر همبازی هایش چون فشنگچی و غلامرضا رضایی اسم و رسمی برای خود دست و پا کرده و راهی پرسپولیس شود.

نوری دوران موفقی را در پرسپولیس سپری کرد و توانست با به ثمر رساندن حدود ۴۰ گل برای این تیم در طول سال های ۸۹ تا ۹۴ در بین برترین گلزنان تاریخ این باشگاه قرار بگیرد.

فصل گذشته نیز نوری در تیم مسیمیر قطر، همچون پرسپولیس بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته بود و یک گل نیز برای این تیم به ثمر رساند. او بهترین بازیکن فصل تیمش به حساب می آمد و با ثبت بیش از ۱۰۰۰ پاس سالم و دوندگی ای در حدود ۲۲۴ کیلومتر رکورددار باشگاهش بود.

محمد نوری در عرصه ملی نیز برای ایران ۲۷ بازی انجام داده اما در فصول اخیر علی رغم عملکرد خوب این بازیکن به خصوص در تیم پرسپولیس، کارلوس کی روش علاقه ای برای دعوت او به اردوی تیم ملی نشان نداده است.

IMG08555497

استایل بازی:

یکی از باهوش ترین و خلاقترین هافبک های فوتبال ایران که با حضور در پشت مهاجم، هم در گلزنی و هم در ارسال پاس عملکرد بسیار خوبی را به نمایش می گذارد.

نوع دویدن و سبک حرکاتش را می توان نزدیک به علی کریمی دانست اما محمد نوری از نظر تکنیک سطح پایین تری دارد. با این حال پاس های عمقی و توپ هایی که به کناره ها پخش می کند این ضعف او را پوشش می دهد. نوری با مجتبی جباری نیز از نظر پست بازی و نیز فیزیک و نقاط قوتش شباهت های زیادی دارد.

به خصوص که هم اکنون با ۳۴ سال سن و برخورداری از تجربه بازی در تیمی پرحاشیه چون پرسپولیس، همچنین حضور در لیگ قهرمانان آسیا می تواند به او کمک کند تا در تراکتور سازی و بازی های حساس این تیم عملکرد خوبی از خود به نمایش گذارد.

نوری قدرت سرزنی خوبی هم دارد و بارها و بارها نیز از توپ های برگشتی از محوطه جریمه با جایگیری مناسب خوب استفاده کرده و گلزنی کرده است.

فصل گذشته بازیکنانی چون آگوستو سزار و بختیار رحمانی در پست محمد نوری در تراکتور بازی می کردند که از نظر سبک بازی شباهتی به محمد نوری نداشتند، با این حال جاسم کرار به عنوان دومین هافبک پشت مهاجم تراکتور در این فصل شباهت های زیادی به نوری دارد و امیرقلعه نوعی دو بازیکن خلاق و باهوش را در ترکیب خود خواهد داشت.

5f3dfd87-821a-4264-ac30-010273a16228

خوش و بش محمدنوری با ژاوی

چه گفته است؟

“من سه دلیل بزرگ برای این انتخاب (تراکتور) داشتم که حضور امیر قلعه نویی و سردار آجرلو، داشتن تماشاگران پرشور و متعصب و در نهایت پتانسیل قهرمانی از دلایلی اصلی حضورم در این تیم بود”

“دوست داشتم در تیمی حضور داشته باشم که جو قهرمانی در آن وجود داشته باشد و تراکتورسازی با این سه عنصر مطمئنا در فصل بعد از مدعیان جدی قهرمانی خواهد بود. امیدوارم در این فصلی که در پیش داریم مهره خوبی برای این تیم باشم و به دردشان بخورم و با حمایت هواداران پرشور این تیم که در سرما و گرما حامی تراکتورسازی بوده اند قهرمانی را به آذربایجانی ها تقدیم کنیم.”

“یکی از انگیزه های اصلی من حضور هواداران تراکتورسازی بوده که با شور و هیجان خاصی این تیم را تشویق می کنند و در کنار آنها می توان به قهرمانی در فصل آینده کاملا امیدوار بود. زمانی که در صبا بودم با جوی که طرفداران تراکتورسازی می ساختند آشنا بودم. از ته قلبم می گویم که تراکتورسازی را به خاطر هوادارانش انتخاب کردم. امیدوارم دلشان را شاد کنم و جام قهرمانی را برای تراکتور به ارمغان بیاوریم.”

IMG_2034

پیش بینی:

محمد نوری در سال های آخر فوتبالی اش می خواهد بار دیگر خود را به هواداران فوتبال ثابت کرده و با کسب موفقیت دوران خود را به پایان برساند. از طرف دیگر بارها ثابت شده است که بازیکنان با استعداد می توانند در تیم تراکتورسازی بهترین عملکرد خود را نشان داده و حداکثر داشته هایشان با حمایت هواداران و جو فوق العاده تبریز بروز دهند.

ناگفته پیداست که محمد نوری یکی از عناصر اصلی هجومی تراکتور در فصل پیش رو خواهد بود که همراه بازیکنانی چون ادینهو، سروش رفیعی و محمد ابراهیمی برای گلزنی تلاش خواهند کرد و جاسم کرار نیز می تواند در مواقعی جای او را در پست پشت مهاجم پر کند.

علاقه امیرقلعه نوعی به سبک بازی محمد نوری هم نکته مثبت دیگری است که نتایج خوبش را خواهیم دید. همچون فرزاد حاتمی که با اعتماد قلعه نوعی توانست در بازی های پایانی فصل گذشته درخشش فوق العاده ای داشته باشد.

در نهایت به نظر می رسد این بازیکن با تجربه، نقش مهمی در نتایج و موفقیت های احتمالی تراکتور داشته باشد و سالی بی حاشیه توام با درخشش را سپری کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :