شهردار  منطقه هشت از تکمیل عملیات عمرانی مربوط به  زیر سازی محوطه کناری المان شمس تبریزی در باغ گلستان خبر داد و افزود: طی روزهای اخیر عملیات کف سازی  محوطه کناری المان شمس به منظور احداث محوطه ای زیبا و در خور شان این اثر اجرا  شده و اکنون وارد فاز جدید محوطه سازی خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، علی مدبّر گفت : هم اکنون احداث یادمان شمس تبریزی وارد فاز دوم اجرا گشته که ان شالله با اجرای  طرح نمای بیرونی و جداره این سازه، یادمان شمس تبریزی نقش یک عنصر نشانه ای و دعوت کننده در این محدوده را خواهد داشت .

 شهردار منطقه ۸ با اشاره به این که باغ گلستان در گذشته ای نه چندان دور یکی از زیباترین پارک های شهر تبریز بوده گفت: هدف ما بازگرداندن هویّت تاریخی و خاطره انگیزی باغ گلستان قدیم بوده و در همین راستا در آینده اقداماتی از سوی شهرداری منطقه ۸ انجام خواهد پذیرفت

 علی مدبر افزود :با احداث المان شمس تبریزی در باغ گلستان،علاوه بر ایجاد چشم انداز زیبا از این المان در مرکز شهر، این پارک قدیمی را به مرکز فرهنگی و هنری تبدیل میکنیم .

وی افزود: المان شمس تبریزی با ۳۵ متر ارتفاع نمودی از عروج ملکوتی شمس تبریزی خواهد بود که در مرکز باغ گلستان در حال احداث است  و  در محوطه کناری آن با معماری منحصر بفردی آبنما و فضای سبز ایجاد خواهیم کرد .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :