انتخابات مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تبریز را می توان یکی از دوره های جنجالی در طول سال های گذشته خواند.

به گزارش تبریزمن، بعد از آنکه مسعود پزشکیان و احمد علیرضا بیگی موفق شدند با اخذ اکثریت آرا از حوزه انتخابیه تبریز ، آذرشهر و اسکو وارد بهارستان دهم شوند هشت نفر در دور دوم برای تصاحب چهار کرسی در دور دوم به رقابت پرداختند که در این دور نیز چهار نفر موفق به اخذ اکثریت آرا شدند.

زهرا ساعی، محمد حسین فرهنگی، شهاب الدین بی مقدار و علیرضا منادی موفق شدند با کسب اکثریت آرا به عنوان منتخب مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو معرفی شوند ولی شورای نگهبان به دلیل اعتراض پنجمین نفر این دوره از انتخابات (محمد اسماعیل سعیدی) بازشماری آرا را در دستور کار خود قرار داد.

علیرضا منادی ؛ عضو فعلی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده دو دوره مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی به تشریح دیدگاه های خود در این خصوص پرداخت.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: به  دنبال حضور پرشور و حماسی مردم در دور اول و دوم انتخابات مجلس ،  با وجود اینکه بنده در تمام نظرسنجی ها رتبه اول را به خود اختصاص داده بودم به دلیل هجمه غیر اخلاقی و تخریب افراد بی اخلاق و بی تقوا ، با عناوین دروغین و جعلی؛ اذهان ملت را تغییر دادند و موجبات نگرانی وتشویش اذهان عمومی را فراهم کردند به همین دلیل دو روز مانده به برگزاری انتخابات با افت آرا مواجه شدم.

وی اضافه کرد: همانطوری که مستحضرید  بنده سال ها افتخار نمایندگی مردم تبریز، آذرشهر  و اسکو را داشته ام و فعالیت های زیادی نیز در حوزه عمرانی، آموزشی، بهداشتی، پزشکی و انرژی  برای این شهر انجام  داده ام که این امر برای همگان مشهود است،که از دومین دانشکده دندان پزشکی تبریز گرفته تا ساخت و تکمیل و افتتاح بیمارستان امام سجاد(ع) تبریز، از بزرگراه تبریز به اسپران – خاروانا – مرز نوردوز گرفته تا اتصال خط انتقال اتیلن غرب  ازعسلویه به پتروشیمی تبریز،  تاسیس ۷ دانشگاه و از بازگردان پنج هزار دانشجو به کانون گرم خانواده تا انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه وتبریز، از تاسیس نیروگاه سه هزار مگاواتی تبریز گرفته تا پیگیری پروژه های متعدد که هم اکنون نیز ادامه دارد، می شود از آنها یاد کرد و تخریب ها باعث شدخیلی ازرای دهندگان این خدمات بی نظیررا نادیده بگیرند.

“ماجرای فیش حقوقی نجومی”

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی پیرامون انتشار تصویر فیش حقوقی از وی گفت: بنده در عین حال از سال های گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی مسئولیت داشته ام که این مسئولیت ها نیز همیشه در راستای خدمت به استان و شهرمان بوده است و یکی از مهم ترین عملکردها و مسایلی که همواره مطرح می شد این بود که “منادی” با وجود این همه خدمات و تاسیس ۷۰۰ رشته دردانشگاه های استان واشتغال زایی چهارهزار نفر دراین حوزه، هیچ وقت از دانشگاه پول نمی گیرد و آن را وقف دانشجویان بی بضاعت که مشکل شهریه دارند می کند. ولی برخی از خدا بی خبران در شب انتخابات  یک فیش جعلی را در شبکه های اجتماعی توزیع کردند که بر اساس آن فیش حقوقی بنده از دانشگاه آزاد اسلامی بالغ بر ۱۶۰ میلیون تومان است، در حالی که من در دوران فعالیت ام در دانشگاه در قبال مسئولیت ام از دانشگاه آزاد اسلامی یک ریال دریافت نکرده ام.

وی ادامه داد: این فیش هم که در واقع رقم اش حدود ۸۰ میلیون تومان است بر می گردد به جمع مبالغ چند سال گذشته که بنده همه این پول ها را یکجا تقدیم کردم برای حمایت از دانشجویان بی بضاعت، چرا که من در دانشگاه بزرگترین دغدغه ام این بود که مشکل بسیاری از دانشجویان که برای دادن شهریه نیاز مالی دارند ، مشکل شان را رفع کنم چون خودم هم بخشی از تحصیل ام در دانشگاه آزاد بوده ، می دانم شهریه دادن چقدر سخت و دشوار است.

وی اضافه کرد: بنابراین از دستم این برمی آمد که آن میزان مبلغی که سال ها بود از دانشگاه دریافت نکرده بودم را طی نامه ای مستند  به دانشجویان بی بضاعت اهدا کنم و آن را طی مراسم تودیع ام در دانشگاه آزاد با نامه ای رسمی اهدا کردم که اسنادش هم موجود است.

منادی اضافه کرد: در برنامه پیک بامدادی شبکه سراسری رادیو نیز این موضوع را مطرح کردند که بنده اعلام کرده ام که در قبال مسئولیت ام هیچ گاه از دانشگاه پولی دریافت نکرده ام و همه آن مبالغ را وقف کرده ام، ولی این افراد دو شب مانده به انتخابات تصویر فیشی را توزیع کردند که البته بانک ملی شعبه دانشگاه آزاد اسلامی آن را تکذیب کرد.

‘تاکنون اعتراضی نکرده ام”

وی با اشاره به پیروزی اش در انتخابات مجلس اذعان داشت: به لطف خدا و اعتماد مردم عزیز در انتخابات  و رای آورده وپیروزشدیم. البته موضوعات مخرب مختلف دیگری نیز علیه من شایعه افکنی کردند اینکه منادی  ضد آذربایجان  و ضد تورک است!

این نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو تاکید کرد: بنده چون تنها کاندیدای مستقلی بودم که در ۲۰ کلانشهر ایران بدون حضوردرلیست های چپ وراست، به مرحله دوم راه یافته بودم( البته به نقل از مقامات انتخاباتی کشور)،  بنابراین هجمه زیادی علیه من  وجود داشت، بعد از پیروزی در انتخابات ، تعدادی ازافراد شکست خورده که ظاهرا خود را مخالف فتنه سال ۸۸ وانمود می کردند و افراد مختلف را به بهانه این کار تخریب می کردند، از کلید واژه های فتنه گران سال ۸۸ استفاده کردند و کمپین های صیانت از آرا راه انداختند، در حالی که بنده در مصاحبه هایم نیز بارها اعلام کرده ام که هم به هیات اجرایی و هم به شورای نگهبان اعتماد داریم  و لذا اعتراض هم نکردم و تا به حال اعتراض نکرده ام.

وی با اشاره به انتشار خبرهایی مبنی بر پیش افتادن نفر پنجم در انتخابات تبریز اذعان داشت: با وجود اینکه پیش از انتخابات نیز بار ها علیه من فضاسازی های گسترده ای صورت گرفته بود ولی بعد از انتخابات و اعلام نتایج نیز هجمه ها تمامی نداشت تا اینکه خبرگزاری مهر به نقل از منابع آگاه دو ساعت مانده به پایان جلسه شورای نگهبان خبر کذبی را منتشر کرد که این امر مرا برآن داشت تا نسبت به دروغ پراکنی های این افراد اعتراض کنم.

منادی با بیان اینکه علیه خبرگزاری مهر، خبرگزاری فارس و نفر پنجم انتخابات تبریز که برخی خبرگزاری ها دروغ پرداز و بیت المال خوار محلی به نقل از وی این خبر کذب را منتشر کرده بودند شکایت کرده است، اذعان داشت: ازتمام رسانه های محلی به ویژه رسانه های معلوم الحالی که از بودجه عمومی و بیت المال استفاده کرده و اقدام به تشویش اذهان عمومی کرده اند به دستگاه قضایی شکایت کرده ام.

ماجرای بازشماری ۱۵ درصد صندوق ها

وی در ادامه به بازشماری ۱۵ درصد صندوق های آرای انتخابات تبریز اشاره کرد و افزود: بعد از آنکه مقرر شد ۱۵ درصد صندوق ها بازشماری شود قرار بر این شد که نتایج این بازشماری رسانه ای نشود در حالی که نمایندگان کاندیداهای شکست خورده سریعا اخبار کذب را رسانه ای کردند تا به اذعان خودشان افکار عمومی را فریب دهند.

وی ادامه داد: حاصل این بازشماری این بود که آرای بنده بیشتر از سایر کاندیداها بود، حتی در خصوص یک صندوق خاصی که اعتراض می کردند که به این صندوق ایراد وارد می کردند در آن صندوق ها نیز تعداد آرای اعلام شده آنها بیشتر شمارش شده بود که در یک مورد ۲۱ عدد و برای شاکی دیگر ۹۰ رای اضافه شمرده شده بود که آرای رقبای شکست خورده در این صندوق ها به شدت کاهش یافت.

منادی تاکید کرد: در شمارش آرا به هیچ وجه تعداد آرای نفر چهارم کم نشده است  بلکه افزایش نیز یافته است، با وجود حرکت های غیر اخلاقی رقبا ، به هیچ وجه هنوز اعتراض و شکایتی نکرده ام نه به ستاد اجرایی انتخابات و نه هیات نظارت و نه شورای نگهبان، چرا که معتقدم کسی که وارد مجلس می شود باید با رای صحیح مردم وارد مجلس شود .حال چون من مستقل هستم آرای بنده بهترین رای ها است.

وی ادامه داد: بنده وامدار هیچ حزب و جریانی نیستم و تنها وامدار مردمی هستم که پیش از این هم افتخار دو دوره نمایندگی آنها را داشته ام و ان شاالله در این دوره هم این افتخار را خواهم داشت.

“با رای دیگران نماینده شدن حرام است”

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: کسی که با رای دیگران در مجلس حضور یابد، اقدامی حرام انجام داده است ، معتقدم خرید و فروش رای حرام است و اینکه یک فرد با آرای یک نفر دیگر وارد مجلس شود عین این است  که یک نفر چهار سال نماز بدون وضو خوانده باشد.

وی تصریح کرد: بنابراین  امروز معتقدم هر چقدر بازشماری می کنند انجام دهند، ولی من اعتراضی نکرده ام و هیچ تغییری هم صورت نگرفته است، همه این خبرها دروغ محض است .متاسفانه سه ماه است اعصاب مردم را ناراحت کرده اند، مخصوصا یک تعداد رسانه معلوم الحالی که از محل بیت المال و بودجه عمومی ارتزاق می کند و در اختیار آنها هستند  و به هر روشی دروغ پردازی می کنند.

منادی تاکید کرد: این رسانه ها به کل ملت ایران دروغ گفتند و سپس شورای محترم نگهبان اعلام کرد که این خبرها صحت ندارد و نتیجه را اعلام خواهند کرد.البته شاکیان دیگری نیز پشت قضیه هستند ولی فضای کل شهر را ناراحت و نگران کردندوداشت شرایط بدی پیش می آمدکه البته با اعلام شورای نگهبان واقعا سیه روی شدند.

استفاده از عناوین جعلی “دکتر” و “سردار”

وی در ادامه با بیان اینکه برخی از کاندیداها از عناوین جعلی دکتر و سردار بهره بردند اذعان داشت: متاسفانه امسال برخی کاندیداها با مردم با صداقت رفتار نکردند یک سری افراد با عناوین جعلی وارد رقابت انتخاباتی شدند،  عناوینی جعلی مثل دکتر و سردار که حق تحصیلکردگان  زحمت کش وسرداران واقعی دفاع مقدس را تضییع کردند که متاسفانه مسئولان نظامی و دانشگاهی نیز هیچ وقت صحت آنها را تائید یا رد نکردند و آنان همه جا از این القاب استفاده کردند.

شورای نگهبان فصل الخطاب است

منادی با تاکید بر اینکه نظر شورای نگهبان باید فصل الخطاب باشد افزود: آنچه که مبرهن است اینکه شورای نگهبان هر نتیجه را اعلام کند ما باید مطیع این نظر باشیم و حق باید به حقدار برسد، ما حق نداریم با رای دیگران وارد مجلس شورای اسلامی شویم.

وی اضافه کرد: من از شورای نگهبان تقاضا می کنم مقابل این دورغ گویان را بگیرد این دروغ پردازی ها ملت را ناراحت می کند، دلیل اینکه من سکوت کرده بودم به خاطراین بود که نمی خواستم فضا متشنج شود ولی ملت شریف بدانند هر آنچه می گویند دروغ است وشمارش تا به حال نوعا به نفع ما بوده است و کسی که دروغ بگوید از دست آن فرد یا گروه هر کاری بر می آید،  هر تخلفی می کند .چطور که برخی ها هم انجام داده اند و پرونده هایشان نیز مفتوحاست و به سزای اعمال شان نیز می رسند.

وی ادامه داد: من همیشه به عنوان کاندیدای مستقل آمده ام و همیشه تلاش کرده ام ملت را ناراحت نکنم و حرکتی انجام ندهم  که مردم فکر کنند به اعتمادشان خیانت کرده ام، زندگی من از اول تاکنون یک زندگی عادی بوده است .

کلید واژه فتنه گران از زبان معترضان انتخابات مجلس

این منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در خصوص اهداف معترضان به انتخابات تبریز نیز گفت: این ها هدف شان فضاسازی و آمادگی ذهن مردم برای اینکه در انتخابات تقلب شده است، این در حالی است که مقام معظم رهبری نیز بارها این افراد را مخالف اسلام و مخالف نظام یاد کرده اند.

منادی ادامه داد: این ها همان کلید واژه فتنه بود؛ کسانی که تا دیروز خودشان فتنه گران را محکوم می کردند خودشان از آن شیوه استفاده می کنند و با راه اندازی کمپین های صیانت از آرای مردم و ارسال پیامک به کل مردم تبریز سعی در انحراف افکار عمومی دارند که این امر اعتماد مردم به حاکمیت را کم  می کند، کسانی که معتقدند ضد فتنه هستند،درواقع خودشان فتنه گر حرفه ای هستند واز دست شان برآید همان فتنه ها را تکرار می کنند چرا که الان از همان کلید واژه های فتنه استفاده می کنند.

منادی اضافه کرد: من ضمن اینکه با انتشاردهندگان این دروغ ها را حلال نمی کنم آنان را به خدا واگذار می کنم؛ از  ملت شریف تبریز ، آذرشهر و اسکو خواهش می کنم صبور باشند چرا که بعد از اعلام نتایج بازشماری مردم شریف خواهند دید که تمام گفته های این افراد دروغ بوده است.

وی افزود: ما به شورای نگهبان کاملا اعتماد داریم .

وی در پاسخ به این سئوال که آیا به منظور اثرگذاری بر نتایج انتخاباتی رایزنی هایی نیز انجام داده اید گفت: اصلا “شهد الله شهدالله شهدالله” در این ایام پایم را به شورای نگهبان چه در استان و چه در تهران نگذاشته ام. خدا شاهد است که با هیچ یک از فقهای محترم شورای نگهبان ،یک بار هم صحبت نکرده ام ولی می دانم که چه کسی پشت این قضایا است  و چون رای نیاورده  ناراحت است و می خواهد از این طریق در واقع شکست جریان هایشان را جبران کنند بالاخره من به عنوان لیست مستقل به تنهایی ازتمام جریان ها به فضل خداعبورکردیم و توانستیم بدون اینکه نام ام در لیستی باشد وارد مجلس شوم ولی به فضل الهی از حق یک رای مردم نمی گذرم و از حق خودم هم نمی گذرم، امروز نماینده مردم هستم و در پایان شمارش آرا خواهید دید که بنده انشاالله دوباره نماینده مردم خواهم ماند.

وی خطاب به مدیران استان تاکید کرد: امیدوارم مسئولان استان با سایت هایی که مروج خبرهای کذب هستند برخورد کنند.

 “فرصتی که از دست نمایندگان تبریز خارج می شود”

منادی یکی از بزرگترین آفت های اعتراض کاندیداهای تبریز و عدم تایید نهایی آن از سوی شورای نگهبان را از دست دادن فرصت حضور چهار منتخب تبریز، آذرشهر و اسکو در انتخابات هیات رئیسه و کمیسیون های تاثیرگذار مجلس خواند و افزود: در حال حاضر دو نفر از منتخبان دور دوم مردم تبریز در هیات رئیسه مجلس حضور دارند و به دلیل عدم تائید انتخابات چهار منتخب تبریز امکان حضور در روزهای نخست مجلس را نخواهند داشت که این خود از دست دادن فرصتی مغتنم برای نمایندگان تبریز است.

وی ابراز امیدواری کرد: شورای نگهبان با سرعت بخشیدن به بازشماری آرا در زمان کمتری نتایج را اعلام کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :