طبق گزارشات نشریه هافینگتون پست، تعدادی از مدیرعاملین شرکت‌های قدرتمند فناوری در آمریکا مانند گوگل و اپل با اعضای حزب جمهوری‌خواه به صورت مخفیانه ملاقات کرده‌اند.

به گزارش تبریزمن، با توجه به درخواست اخیر FBI از شرکت اپل برای شکستن قفل آیفون عاملین حملات تروریستی اخیر آمریکا (اپل از انجام این کار خودداری کرد) و همچنین سخنان به شدت نگران‌کننده دونالد ترامپ، به نظر می‌رسد نگرانی شرکت‌های فناوری بیشتر از قبل شده است.

طبق گزارش Huffington Post تعدادی از مدیرعاملین شرکت‌های فناوری با سناتور‌ها، اعضای ارشد و میلیاردرهای جمهوری‌خواه در یک جزیره خصوصی به صورت مخفیانه ملاقات کردند. موضوع اصلی بحث‌ در این ملاقات سالانه، ظهور ناگهانی دونالد ترامپ و جلوگیری از رسیدن او به قدرت بوده است.

در کنار اعضای حزب جمهوری‌خواه، افرادی مانند تیم کوک مدیرعامل اپل، الون ماسک مدیرعامل تسلا و SpaceX و لری پیج بنیانگذار گوگل هم حضور داشته‌اند. این جلسه سالانه موسوم بهAmerican Enterprise Institute’s World Forum در یک جزیره خصوصی نزدیک به ساحل جورجیا برگزار می‌شود.

این جلسه به صورت سنتی پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران برگزار می‌شود اما بیل کریستول از خبرنگاران Huffington Post گزارشی از این جلسه را منتشر کرد. او در گزارش خود به این موضوع اشاره می‌کند که جلسه در ارتباط با دونالد ترامپ و «ناراحتی عمیق در مورد ظهور وی» بوده است. همچنین طبق گزارش تعدادی از اعضای ارشد حزب جمهوری‌خواه مانند پاول رایان و میچ مک‌کانل از دیگر مهمانان جلسه بوده‌اند، کریستول می‌گوید در این جلسه صحبت‌های عمیق و جدی در رابطه با ظهور ترامپ و روش مقابله با او رد و بدل شده است.

طبق گزارشات تیم کوک و همراهان وی تنها به عنوان تماشاگر این گفتگوها در جلسه حضور نداشته‌اند، در واقع در این جلسه بحث‌هایی بین تیم کوک و تام کوتون سناتور آرکانزاس در رابطه با رمزنگاری محصولات اپل شکل گرفته است. به گفته یکی از منابع گمنام، سناتور کوتون رفتاری اهانت‌آمیز نسبت به تیم کوک داشت.

American Enterprise Institute هنوز به صورت رسمی حضور مدیر‌عاملین اپل، گوگل و تسلا را در جلسه خود تایید نکرده است. اما با توجه به اطلاعات پرواز که به صورت عمومی قابل دسترسی هستند، جت‌های خصوصی فراوانی در روز جلسه به سمت جزیره خصوصی مذکور پرواز کرده‌اند. نکته جالب اینجاست که تعدادی از این جت‌های خصوصی بعد از جلسه در کالیفرنیا فرود آمده‌اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :