با تشکیل اولین جلسه هیات مدیره جدید گروه ماشین سازی تبریز، مدیرعامل جدید این گروه مشخص شد.

به گزارش تبریزمن، با برگزاری اولین جلسه رسمی هیات مدیره جدید گروه ماشین سازی تبریز، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره جدید این شرکت مشخص شد.

در این جلسه “حابل زادبود” به عنوان مدیر عامل و عضو موظف هیات مدیره، “حمید رضا ایلخانی” به عنوان رئیس هیات مدیره، “رحمان طالبی” به عنوان عضو موظف هیات مدیره و “محمد فروغی اصل” به عنوان عضو غیر موظف هیات مدیره تعیین شدند.

همچنین مدیرعامل و اعضاء هیات مدیره جدید گروه ماشین سازی تبریز برای پیگیری و بررسی مشکلات و نیز انجام رایزنی های لازم با رئیس  سازمان خصوصی سازی جلسه ای برگزار کردند.

این دیدار به دنبال نهایی شدن انتصاب مدیرعامل و اعضاء هیات مدیره شرکت از طرف آن سازمان انجام شده تا زمینه حمایت های لازم سازمان خصوصی سازی تا زمان تعیین و تکلیف نهایی گروه ماشین سازی تبریز را فراهم کنند.

“حابل زابود”، مدیرعامل جدید گروه ماشین سازی تبریز

همچنین مدیرعامل و اعضای هیات مدیره جدید این شرکت، جلسه مشترکی با مدیران ارشد اجرایی گروه ماشین سازی برگزار کردند.

به نقل از نصر، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی درباره هیات مدیره انتخابی برای ماشین‌سازی تبریز گفت: این هیات مدیره موقت بوده و به‌زودی سازمان تامین اجتماعی و در راس آن وزیر کار به عنوان متولی مسئولیت این مجموعه را برعهده خواهد گرفت.

“محمداسماعیل سعیدی” اظهار داشت: اخیرا رایزنی با وزیر اقتصاد در سفر به تبریز صورت گرفت و در این زمینه مقرر شد با توجه به عدم وجود مشتری با اهلیت لازم برای خرید ماشین‌سازی، مسئولیت آن به سازمان تامین اجتماعی واگذار شود تا این سازمان و شخص وزیر کار برای سرو سامان دادن به اوضاع این صنعت مادر کشور آستین‌ها را بالا بزنند.

وی با انتقاد از بلاتکلیفی گروه مادر صنعتی ماشین سازی تبریز در سال های گذشته، گفت: در این مدت متاسفانه اقدامات نسنجیده برخی مسئولان که خیانتی آشکار محسوب می‌شود، افول ماشین سازی را به‌دنبال داشت حتی اگر از سرمایه و دارایی خود این مجموعه برای نوسازی و سرپا نگاه داشتن آن استفاده می‌شود امروزه شاهد چنین وضعیتی برای ماشین‌سازی نبودیم.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در خصوص گفته است: ما خوشحالیم که در سایه تلاش های وزارت اقتصاد، گروه ماشین سازی بالاخره پس از سال ها متولی مشخصی پیدا کرد و این در حالی است که در گذشته این شرکت بدون متولی خاصی بود. الان متولی گروه ماشین سازی تبریز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در راس آن دکتر ربیعی است.

“اسماعیل جبارزاده” با توجه به وکالت صندوق بازنشستگی فولاد به سازمان خصوصی سازی برای واگذاری سهام این گروه، گفت: با هماهنگی وزیر تعاون گروه ماشین سازی تبریز به یکی از شرکت های زیر مجموعه این وزراتخانه واگذار خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ماشین سازی تبریز صنعتی استراتژیک برای کشور است و معتقدیم محصولات این شرکت برای توسعه صنعتی کشور لازم است. ما محصولات ماشین سازی را صادر نیز می کنیم و به کارگران این گروه و مردم اطمینان می دهیم نگرانی در خصوص ماشین سازی تبریز وجود نخواهد داشت و با همکاری وزارت تعاون و وزارت اقتصاد این شرکت معظم را سامان دهی کرده و در مسیر توسعه قرار خواهیم داد.

جبارزاده تاکید کرد: اگر گروه ماشین سازی تبریز به یکی از زیرمجموعه های قدر وزارت تعاون واگذار شود، خیال ما نیز راحت تر خواهد بود که ماشین سازی تبریز در مسیر توسعه قرار می گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :