طی مراسمی با حضور معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال، ‘ احد جودی ‘ به عنوان مدیرکل جدید ثبت احوال آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات پنج ساله علی جعفری آذر در این سمت قدردانی شد.

به گزارش تبریزمن، جودی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد است و پیش از این حدود سه سال مدیرکل ثبت احوال استان زنجان و پیشتر نیز در استان های کرمانشاه و سمنان در همین سمت انجام وظیفه می کرد.

مدیرکل جدید ثبت احوال آذربایجان شرقی اهل مراغه بوده و طی سال های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۱ در همین سمت ( مدیرکلی) مشغول به کار بوده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم با بیان اینکه عملکرد ادارات ثبت احوال با مسایل مختلف اجتماعی در هم آمیخته است، گفت: به دلیل وجود آمارهای دقیق در این نهاد، تمامی دستگاه های اجرایی به نوعی باید با این مجموعه خدوم همکاری و تعامل لازم و کافی را داشته باشند.

سعید شبستری خیابانی افزود: تمامی دستگاه های دولتی و غیر دولتی برای رفع مشکلات خود نیازمند آمار و ارقام ادارات ثبت احوال هستند که اگر این آمارها به روزتر و دقیق تر باشد، به همان میزان برنامه ریزی ها نیز ثمربخش تر خواهد بود.

وی ، ثبت آمارهای موالید، ازدواج و طلاق و اشتغال جمعیت کشور توسط ثبت احوال را مقوله ای مهم در برنامه ریزی های سیاست های کلان اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دانست.

مدیرکل سابق ثبت احوال آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با ارایه گزارشی از عملکرد پنج ساله خود، گفت: در این مدت تلاش های خوبی در زمینه آرشیو الکترونیکی، ارایه کارت هوشمند ملی و تغییر شناسنامه های قدیم به انجام رسید که به لحاظ کیفیت و کمیت همواره رتبه های نخست کشور را به دست آورده ایم.

علی جعفری آذر افزود: در بخش آرشیو سجلی با وجود انیکه ۱۰ ماه دیتر از سایر استان ها فعالیت خود را شروع کردیم، اما به اهتمام جمعی و تلاش همکاران با سریع ترین سرعت ممکن و نازل ترین قیمت به دستاوردهای مهمی رسیدیم.
وی، از نام نویسی تعداد ۹۰۰ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۵ سال آذربایجان شرقی برای دریافت کارت هوشمند ملی خبر داد و گفت: حدود ۹۲ درصد از متقاضیان ، موفق شده اند کارت های هوشمند ملی خود را دریافت کنند.

جعفری آذر ادامه داد: با وجود اینکه ارایه شناسنامه های جدید جزو طرح های اولویت دار ثبت احوال استان نبود، اما تاکنون بیش از یک میلیون جلد شناسنامه جدید به مردم استان صادر کرده ایم.

مدیرکل جدید ثبت احوال آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با قدردانی از زحمات مدیران قبلی در این مجموعه، تلاش جمعی برای ارتقای جایگاه استان در سطح ملی طبق ماموریت های محوله را جزو برنامه های اولویت دار خود بیان کرد.
جودی از همکاران خود خواست تا همچون گذشته و با روحیه ای مضاعف برای خدمات رسانی بهتر و بهینه به مردم تلاش خود را ادامه دهند.

به گزارش ایرنا، با ایجاد اداره ثبت سجل به سال ۱۲۹۷ شمسی ، نخستین شناسنامه ایرانی برای یک بانوی تهرانی ثبت و صادر شد، سپس در سال ۱۳۰۷ مجموعه ای متمرکز به نام اداره سجل احوال ایجاد شد و این مجموعه با تغییراتی در ساختار خود به سال ۱۳۳۷ به نام سازمان ثبت احوال تغییر نام داد.

اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی پس از استان تهران به عنوان دومین اداره کل در سال ۱۳۰۵ ایجاد و فعالیت خود را شروع کرده است.

اولین سند سجلی در آذربایجان شرقی در تاریخ دهم مهر ماه ۱۳۰۵ در شهر تبریز ثبت شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :