سی و نهمین جلسه عمومی شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی در ساعت ۱۱ امروز آغاز به کار کرد.

به گزارش تبریزمن، رییس شورای اسلامی استان در ابتدای جلسه با اشاره به اینکه به مدیریت تعاملی اعتقاد زیادی دارم گفت:شرایط جوی اخیر اجازه برگزاری جلسات را نمی داد زیرا بسیاری از اعضا باید مسیر زیادی حتی ۲۰۰ کیلومتر را طی نموده و در جلسات شرکت نمایند که مقداری دشوار می باشد.

اصغر عابدزاده سپس انتخابات کمیسیون های شورای اسلامی استان را مورد تاکید قرار داد و افزود:در انتخاب اعضا برای کمیسیون ها جهت حضور در شهر متبوع خود منع قانونی نداشته و در بهترین شرایط می توان به مردم خدمت کرد.

وی همچنین از نگارش نامه ای به مدیرعامل سازمان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی سخن به میان آورد و اضافه کرد:از طریق این نامه به ایشان یادآور شدیم که برای وارونگی هوا تدابیر خاصی را بیندیشند زیرا مردم نگرانی قابل توجهی در این زمینه دارند.

قادر جویا نماینده شورای شهر مراغه نیز در نطق پیش از دستور جلسه عمومی شورای آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه اوضاع و اتفاقات اخیر باعث شده تا به چهره عمومی شوراها لطمه بزرگی وارد گردد گفت:اما حضور فعال اعضای شورا در ادارات و دستگاه های اجرایی استان و تعامل آنها با مردم می تواند تا حدودی چهره مخدوش این مجموعه ها را ترمیم سازد.

وی افزود:شوراها را هیچ کس نمی تواند زیر سوال ببرد مگر اینکه خود اعضای آنها باعث بی آبرویی این مجموعه ها شوند به طوری که نقش شوراها در قانون اساسی به طور شفاف بیان شده است و باید آنها را مورد نظر قرار داد.

جاوید سپس بحث شفاف سازی را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد:امیدوارم هیچ زمان مخفی کاری نباشد، در مدیریت مشارکتی نیز پیشنهادات از پایین به بالا آمده و به افتخارات روزافزون منجر خواهد شد.

عضو شورای شهرستان مراغه در پایان خاطرنشان کرد:به یاد داشته باشیم که اگر شورای استان لکه دار شود کل استان دچار ابهام خواهد بود!

در ادامه جلسه اعضای کمیسیون های شورای اسلامی استان مشخص گردید که به موجب آن عطالله هاشمی، قلی ولی پور، وهاب وحیدی، حسن قاسم نژادیان، وحید پورقاسم و حجت اربابی در قالب کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، تاروردی آقازاده، حامد همتی، داور خالقی، مصطفی برزگران، محمد علی پور، محمد کارآموز و پیام موسی پور در ترکیب کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری، حامد همتی، محمد لطفی، داور خالقی، صفر نعمتی، احمد خدایاری، بهنام مفضفی و حسن قاسم نژادیان در قالب کمیسیون برنامه و بودجه، قادر جویا، پیام موسی پور، محرم فرزانه، بهنام مفضفی، صفر نعمتی، حامد نعمتی و اصغر عابدزاده در قالب کمیسیون صنعت، معدن و گردشگری، محمد علی پور، محمد لطفی، احمد خدایاری، وحید پورقاسم، عطالله هاشمی، صفر نعمتی و تاروردی آقازاده در قالب کمیسیون توسعه، عمران و خدمات شهری، روستایی و عشایر و مهران رستمی، مصطفی برزگران، وهاب وحیدی، حسن قاسم نژادیان، محمد علی پور، فرامرز کارآموز و قلی ولی پور در ترکیب کمیسیون نظارت و امور حقوقی قرار گرفتند.

رییس شورای استان آذربایجان شرقی در بخش پایانی و علنی جلسه، کمیسیون ها را بازوهای اجرایی شورای استان قلمداد نمود و تصریح کرد:باید بهای خاصی به این تشکیلات داده شود زیرا شورا ناظر کلیه امور استان بوده و طبق قانون، ناظر بر تمام ادارات و دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی می باشد.

اصغر عابدزاده افزود:آنالیز موضوعات جاری استان مواردی هستند که در کمیسیون ها باید مدنظر قرار گیرد، لذا در فصل بودجه باید از تصویب بودجه های حبابی پرهیز نمود!

اعضای شورای اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه جلسه امروز، در پشت درهای بسته و به صورت غیرعلنی به بررسی موضوعات جاری استان پرداختند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :