رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی نبود مدیریت واحد شهری را مهمترین چالش شوراها دانست.

به گزارش تبریزمن، احتشام حاجی پور در مراسم روز شوراها در فرمانداری تبریز اظهار داشت: امروز یک رییس شورای شهرستان را با فرماندار مقایسه کنید ببینید چقدر از قدرت فرماندار را یک رییس شورا دارد؟

رئیس شورای اسلامی استان گفت: جایگاه شورای شهر از رای مردم است و با مسائل حاشیه ای خدشه دار نمی شود چون برخواسته از رای مردم است.

حاجی پور با تشکر از عملکرد استاندار آذربایجان شرقی در برگزاری این برنامه گفت: استاندار محترم با تدوین برنامه توسعه استان در جهت پیشرفت استان تلاش می کنند و بنده در کنار ایشان شاهد این فعالیت ها هستم.

عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه خانواده شورا با مشکلات بسیاری مواجه است اظهار داشت: در قانون اساسی برای شوراها جایگاه ویژه ای وجود دارد و آن را یکی از ارکان اصلی تصمیم گیری معرفی کرده است.

حاجی پور گفت: به اندازه مسئولین یک شهر مردم از نماینده شورا درخواست دارند و اگر نماینده خواسته آنها را پیگیری کند متهم به دخالت در اجرا می شود.

وی نبود مدیریت واحد شهری را مهمترین چالش شوراها نامید و ابراز داشت: امروز یک رییس شورای شهرستان را با فرماندار مقایسه کنید، ببینید چقدر از قدرت فرماندار را یک رییس شورا دارد؟

وی ادامه داد: ب وجود تمام این مشکلات قبول کردیم که عضو شورا باشیم ولی در مواردی شرایط باعث دخالت اعضای شورا در کارها می شود اما جایگاه شوراها به قدری بزرگ است که این مشکلات نمی تواند جایگاه آن را پایین بیاورد، همه ما مشکلات را با پشتیبانی مردم حل خواهیم کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :