مراسم اعزام برگزیدگان همایش سلام آقای شهردار به مشهد مقدس، امروز با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز برگزار شد.
به گزارش تبریزمن، به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، تابستان سالجاری، مسابقه ای میان معلولین تبریز با نام سلام آقای شهردار برگزار و مقرر شده بود همه افراد معلول با هر نوع معلولیتی که دارند، خواسته های خود را از طریق یک نامه صمیمانه خطاب به شهردار تبریز، بنویسند.

بر اساس این گزارش،در پی مشخص شدن نفرات برتر این مسابقه، مراسمی با حضور معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز، مدیر اجتماعی شهرداری، برگزار شد و و ۱۰۰ نفر از معلولین برگزیده در این مسابقه، از طرف معاونت فرهنگی اجتماعی و اداره کل سلامت و امور اجتماعی به مشهد مقدس اعزام شدند.

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در این مراسم، با اشاره اینکه برگزاری مسابقه ای با عنوان «سلام آقای شهردار» فرصت مناسبی بود تا مدیران شهرداری، بدون واسطه با مشکلات، نیازها و دغدغه های شهروندان معلول آشنا شوند، تصریح کرد: فصل مشترک تمامی نامه هایی که نوشته شده است، یک درخواست ساده با عنوان مناسب سازی فضا و محیط شهری مطابق با نیازهای این انسانهای متفاوت بود که بر اساس شواهد، خوشبختانه در اولویت کاری شهردار و مدیران کلانشهر تبریز قرار دارد .
حجت الاسلام احمد حمیدی، تامین نیازهای جانبازان و معلولان جامعه را از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری تبریز، عنوان و تاکید کرد: توزیع عادلانه خدمات و امکانات شهری در بین تمامی قشرهای جامعه به دور از هرگونه تبعیض و به منظور پاسخگویی به مطالبات شهروندان از اولویت برنامه های شهرداری است که در این میان تامین و توسعه امکانات وزیرساخت های رفاهی جامعه معلولان، از اهمیت و اولویت ویژه ای برخوردار است .

حمیدی ادامه داد: معلولان باید فرصت یابند تا استعدادهای خلاق هنری و فکری خود را رشد دهند و آن را نه تنها برای منافع خود، بلکه برای غنی‌سازی جامعه به کار گیرند .
وی با تاکید بر اینکه باید دسترسی معلولین برای مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی تضمین شود، ابراز امیدواری کرد با ایجاد زیرساخت های اساسی زمینه خدمات رسانی بیشتر به معلولین در شهرداری فراهم شود .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :