معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی از برگزاری مراسم تحویل سال در امامزاده های استان در قالب طرح آرامش بهاری خبرداد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام وحدت مشهوری با اشاره به غبارروبی تمامی امامزاده های استان در آستانه عید نوروز، گفت: برنامه شاخص لحظه تحویل سال در امامزاده سید حمزه برگزار و به صورت زنده نیز از شبکه سهند پخش می شود.

وی تاکید کرد: امامزاده های سید محمد کججانی و سید حمزه در تبریز، سید ابراهیم مراغه ای، امامزاده اسماعیل میانه و سید محمد نوجه مهر از جمله امامزاده هایی هستند که طرح آرامش بهاری در آنها اجرا می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان افزود: سخنرانی، قرائت دعای تحویل سال، پخش بیانات مقام معظم رهبری از جمله برنامه های است که در لحظات تحویل سال در امامزاده سید حمزه برگزار می شود.

طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفندماه امسال تا ۱۳ فروردین ماه سال ۹۵، با هدف خدمت رسانی مطلوب به زائران و مسافران نوروزی، تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقای سطح دینی زائران و همچنین تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی کشور برگزار می شود.

بر اساس آمار منتشر شده توسط موسسه تحقیقات و نشرمعارف اهل بیت (ع)، آذربایجان شرقی دارای ۴۰۰ امامزاده، زیارتگاه و قدمگاه است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :