معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی از  پلمپ مراکز اقامتی غیرمجاز در سطح استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، امیر حجازی با اعلام این خبر افزود: در اجرای طرح نظارت بر اماکن اقامتی اعم از، هتل ها، هتل آپارتمان ها و مهمانپذیرها که بدون کسب پروانه بهره برداری از سوی معاونت گردشگری این اداره کل و مجوز از اتحادیه صنف مهمان پذیران فعالیت می کنند، با حکم دادستانی پلمپ خواهد شد.

وی تشریح کرد: بخشی از گردشگران داخلی و خارجی توسط افراد به مجموعه آپارتمان‌های مسکونی  غیر مجاز و شخصی هدایت شده و اسکان می یابند که از دید نهادهای مربوطه در امر نظارتی به دور بوده و امکان ثبت و پیگیری آنها نیست.

حجازی گفت: اجازه فعالیت به اماکن اقامتی غیرمجاز در استان را نخواهیم داد، چرا که فعالیت این گونه اماکن خسارت‌های مادی و معنوی جبران‌ناپذیری را برای گردشگران و نیز مالکان اماکن اقامتی در پی خواهد داشت.

وی گفت: در راستای حمایت‌ از مراکز اقامتی مجوزدار، در جریان اقدامات نظارتی معاونت گردشگری و انجام بازدیدهای صورت گرفته با همکاری اتحادیه صنف مهمان پذیران استان این مراکز شناسایی شده و بزودی با حکم معاونت دادستانی استان پلمپ خواهند شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: برای ارتقا آگاهی عمومی و با همکاری نهادهای نظارتی در سطح استان اقدام به نصب تابلوهایی با مضمون خودداری از اقامت در اماکن غیرمجاز خواهیم کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :