مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: با وجود افزایش حمایت های مردمی از مراکز نگهداری شیرخواران استان از جمله شیرخوارگاه احسان تبریز همچنان نیازمند حمایت مردمی هستیم.

به گزارش تبریزمن، محسن ارشد زاده با اشاره به انتشار پیامی در شبکه اجتماعی تلگرام مبنی بر اینکه پس از اعلام نیاز مبرم شیرخوارگاه احسان تبریز به حمایت های مردمی، میزان حمایت ها چند برابر شده است، گفت: محتوای این پیام اگرچه منطبق بر واقعیت است ولی در برخی جملات نیز اغراق شده است.

وی با بیان اینکه حمایت های مردمی از مراکز نگهداری مددجویان در تمامی بخش ها یک واقعیت انکار ناپذیر است، اظهارکرد: بدون حمایت مردمی نمی توان آن گونه که باید ارایه خدمت کرد.

ارشد زاده با اشاره به اینکه برای نگهداری ۷۰ کودک شیرخوار موجود در مرکز نگهداری احسان ۴۸ مربی به صورت سه شیفت فعالیت می کنند، افزود: هزینه های جاری از جمله نیازهای غذایی و پوشاک چنین مراکزی بسیار زیاد است.

ارشد زاده تعداد کودکان بی سرپرست و بد سرپرست تحت پوشش بهزیستی کلانشهر تبریز را ۷۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: تعدادی از کودکان از طریق دستگاه قضایی به یکی از اقوام و خویشاوندان خود سپرده شده اند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: مراکز مددجویی بهزیستی استان در محیطی امن و مطمئن آماده پذیرش کمک های مردمی هستند تا با تامین و تقویت مایحتاج مدجویان زمینه زندگی مناسب برای آنها فراهم کنند.

شیرخوارگاه احسان تبریز تنها مرکز نگهداری کودکان بدسرپرست و بی سرپرست استان است که توسط بهزیستی اداره می شود.

در استان آذربایجان شرقی ۲۱ مرکز نگهداری کودکان بدسرپرست و بی سرپرست وجود دارد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :