معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان ‌شرقی با بیان این که مایحتاج مردم استان در ماه رمضان تامین و ذخیره سازی شده است، گفت: مردم استان نگران تامین کالاهای ضروری خود در ایام ماه مبارک رمضان نباشند.

به گزارش تبریزمن،مهندس علی نواداد در نشست کمیسیون تنظیم بازار استان، با تاکید بر نظارت بر بازار و قیمت ها برای رفاه بیشتر مردم در رمضان، اظهار کرد: با اجرای طرح ضیافت در صدد کنترل افزایش قیمت ها به واسطه افزایش تقاضا هستیم و با افزایش خود سرانه قیمت ها در ماه رمضان برخورد می شود.

وی خاطرنشان کرد: باید مراقبت کنیم تا کیفیت اقلام مصرفی ماه رمضان به علت افزایش تقاضا کاهش نیابد.

نواداد اعلام کرد: به منظور کنترل قیمت گوشت مرغ، از شانزدهم خرداد جاری در قالب طرح ضیافت، مرغ گرم برای مصرف کننده به صورت خرده فروشی تا سقف ۶۵۰۰ تومان در استان عرضه می شود.

وی گفت: قیمت هر کیلو مرغ منجمد برای مصرف کننده به صورت خرده فروشی نیز ۵۱۰۰ تومان خواهد بود.

نواداد قیمت هر کیلو گوشت قرمز منجمد را برای مصرف کننده به صورت خرده فروشی ۲۱۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت شکر و برنج هم به زودی اعلام می شود، ضمن اینکه در قیمت زولبیا و بامیه در استان افزایش نخواهیم داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین از فعال بودن کشتارگاه های استان برای تامین نیاز بازار در طول ماه رمضان خبر داد.

کریم مهری، رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: یک‌هزار تن گوشت مرغ منجمد و دو هزار و ۵۰۰ تن شکر همچنین خرما و گوشت قرمز به مقدار نیاز استان تامین شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :