امام جمعه تبریز گفت: دشمنان می خواهند، بین سیره امام خمینی (ره) و مردم فاصله بیافتد، در حالی که غافل از این هستند که امام راحل و سیره ی ایشان همواره الگوی مردم ایران اسلامی بوده و خواهد بود و مردم پشتیبان انقلاب هستند.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی (ره)، توفیق دنیوی و اخروی مردم را در تبعیت از این الگو ها دانست و از مردم خطه ی آذربایجان خواست تا رهنمود های معمار کبیر انقلاب را هیچ گاه از یاد نبرند.

وی در ادامه به انتخاب آیت الله خامنه ای، به رهبری انقلاب اسلامی، یک روز پس از ارتحال امام (ره) اشاره کرد و گفت: هر چند آن روز ها فقدان امام قلوب، دوستداران آن حضرت را در دنیا جریحه دار کرده بود ولی این انتخاب احسن خبرگان مرحمی بود بر  این داغ و البته این انتصاب خواب  دشمنان را درباره آینده ی پس از رحلت امام (ره) بر هم زد.

خطیب جمعه تبریز، رهبر معظم انقلاب را یار امام (ره) در صلابت، مدیریت و استکبار ستیزی عنوان کرد و ادامه داد: امام راحل خودشان در جمله ای، آیت الله عظمی خامنه ای را سربازی فداکار در جبهه ی جنگ، معلمی آموزنده در محراب و راهنمایی دلسوز در انقلاب و عالم به دین و سیاست را معرفی کردند که نشان از شخصیت متعالی رهبر معظم انقلاب دارد.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه تبریز، به پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت افتتاح دوره ی جدید مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در این پیام نمایندگان را به اولویت قرار دادن، تدوین الزامات اقتصاد مقاومتی و گسترش فرهنگ اسلامی، سفراش کردند  و به آن ها تذکر دادند تا به زائده های جناحی سرگرم نشوند و خواستند مجلس شورای اسلامی را سنگری در مقابل گستاخی ها و زیاده روی های دشمنان قرار دهند.

آیت الله مجتهد شبستری، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را نهاد هایی انقلابی خواند و گفت: این دو مجلس انقلابی هستند و آن چنان که در انتخاب هیئت رئیسه ی هر دو دیدیم انقلابی هم عمل کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، رژیم آل سعود را خائن به حرمین شرفین خطاب کرد و گفت: رژیم منحوس سعودی با سد کردن راه زائران ایرانی در حج امسال، اصول اسلامی را زیر پا گذاشت و نشان داد جز به دامن زدن به اختلافات و دشمنی به چیز دیگری نمی اندیشد.

خطیب جمعه تبریز ادامه داد: سعودی ها با ۱۱ شرط نشان دادند ارزشی به جان و عزت زائران ایرانی قائل نیستند، البته با نگاهی به کارنامه ی سیاه آن ها چه در خصوص فا جعه ی منا و یا دست داشتن آن ها در بحران های منطقه، این حرکات از آن ها بعید نیست، ولی رژیم سعودی باید مسئولیت این کار را بر عهده گیرد و منتظر عواقب آن باشد، مردم ایران اسلامی نیز هیچ گاه “شعار مرگ بر آل سعود” را در کنار شعارهای مرگ بر آمریکا و اسرائیل فراموش نخواهند کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در آستانه ی ماه مبارک رمضان قرار داریم و باید در این ماه، بندگی و خودسازی را تمرین کنیم تا خداوند اجر زحماتمان را در آخرت عطا فرماید و باید بسیار مواظب خود و کارهایمان باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :