همزمان با روز طبیعت و با وجود سرمای شدید هوا، مردم تبریز به دامان طبیعت رفتند.

به گزارش تبریزمن، طبیعت زیبا و سبز آذربایجان شرقی در ایام مختلف سال به خصوص روز ۱۳ فروردین، میزبان مردم این استان و مسافران نوروزی در روز طبیعت است.

در سیزدهمین روز سال نو شمسی که به روز طبیعت یا همان سیزده بدر نامگذاری شده، خیل عظیم مسافران نوروزی و نیز مردم نقاط مختلف آذربایجان شرقی و به خصوص تبریز با وجود بارش باران و برف و همچنین سرمای شدید هوا در بیشتر مناطق استان به دامن طبیعت رفتند.

برخی پارک‌ های مشهور و زیبای جنگلی آذربایجان شرقی و شهر تبریز همچون ائل گلی و مناطق ارسباران و کلیبر هم اکنون مملو از گردشگران و مسافران نوروزی است که به دامن طبیعت رفته اند.

در همین خصوص مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از تشکیل گشت های ویژه سیار و ثابت در مناطق مختلف استان برای حفاظت از محیط زیست خبر داد.

حمید قاسمی با بیان اینکه ۱۳فروردین به نام روزملی انس با طبیعت نامگذاری شده است و در این روز بسیاری از هموطنان در طبیعت به گشت و گذار خواهند پرداخت از گردشگران درخواست کرد: اگر قصد بازدید و گردش در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست را دارند قبل از برنامه ریزی با اداره کل حفاظت محیط زیست استان و یا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هماهنگ شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :