بر اساس آخرین آمار استخراجی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در کلانشهر تبریز، شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق ۲٫۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته و تا ساعت ۸ صبح ،۱۳۶ پی. اس. آی و به حالت هشدار برای گروه های حساس رسیده است.

به گزارش تبریزمن، بر اساس آخرین آمار استخراجی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در کلانشهر تبریز، شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق ۲٫۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته و تا ساعت ۸ صبح ،۱۳۶ پی. اس. آی و به حالت هشدار برای گروه های حساس رسیده است.

 افزودنی است :آمار لحظه ای دستگاههای سنجش آلودگی هوا نشاندهنده بالاتر رفتن غلظت گرد و غبار را نشان می دهد.

لذا پس از اعلام پیش بینی وضعیت هوا توسط اداره کل هواشناسی اگر سکون هوا ادامه یابد جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا تشکیل خواهد شد.

در این شرایط ساکنان شهر تبریز در خواست می گردد: به غیر از موارد ضروری از منزل یا اماکن سرپوشیده خارج نشوند و اگر مجبور به فعالیت در خارج از منزل هستند، زمان آن را کاهش دهند و یا از ماسک استفاده نمایند.

کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و عروقی و تنفسی نباید از منزل خارج شوند و اگر آسم یا نشانه هایی مانند کوتاهی تنفس، خس خس یا درد قفسه سینه دارند، به پزشک مراجعه کنند.

همچنین به ساکنان محترم کلانشهر تبریز توصیه می گردد: تا مواد غذایی را قبل از نگهداری در یخچال، از ذرات گرد و غبار پاک کنند و مردم درب و پنجره ها را ببندند، از تهویه مطبوع استفاده کنند و از ورزش در هوای آزاد اجتناب کنند.

اولیای مدارس به خصوص مربیان ورزش از فعالیت های ورزشی دانش‌آموزان در هوای غبارآلود ممانعت کرده و حتی برای ساعات تفریح از اماکن سرپوشیده استفاده شود.

و به کارکنان ادارات، ارگان‌ها و سازمان ها، کاهش تردد در محیط های باز و ماندن در محیط های سربسته توصیه شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :