دکتر سعید دباغ نیکوخصلت در حاشیه مراسم رونمایی از دستگاه جدید بدنسازی ویژه شوت فوتبال از وضعیت موجود کشور در برخی از حوزه ها انتقاد کرد.

به گزارش تبریزمن، نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به اینکه راه حل های خروج از بحران در دست خودمان است گفت:آن طرز فکری که می گوید کسانی خواهند آمد و کشور ما را آباد خواهند کرد غلط است، زیرا جوانان و نخبگان داخلی ناجی کشورمان در وضعیت موجود هستند.

وی ادامه داد:ما در ادوار مختلف مدارک فوق لیسانس و دکترا صادر می کنیم غافل از اینکه هیچ دردی از شهرمان حل نمی گردد، زیرا تغییرات مستمر شالوده برنامه ریزی ها را گسسته است در حالی که وقتی به حوزه های ورزشی، اقتصادی، کشاورزی و غیره می نگریم مشاهده می کنیم که در یک دهه اخیر، تعداد ۱۰ مدیر و در مدت ۶ ساله ۸ رییس فدراسیون تغییر کرده است و این امر بی ثباتی کشور ما را نشان می دهد، متاسفانه این، یک بیماری است که درجامعه ما نهادینه شده است که برخاسته از دردهای کشور است و لذا تصمیم گرفتم تا کاندید شوم.

نیکوخصلت افزود: جامعه به دانشگاه اعتماد ندارد و لذا پزشکان کشورمان نمی توانند خرج خود را درآورند. جالب است بدانید یک چهارصدم مباحث پژوهشی آمریکا در ایران هزینه می شود و ۸۰۰ برابر کندتر از سایر کشورهای پیشرفته حرکت می کنیم که قابل تامل می باشد.

رییس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تبریز اضافه کرد:اعتیاد، بیکاری، طلاق و افسردگی در جامعه امروزی ما به یک بحران تبدیل شده است بنابراین باید نسبت به سازماندهی تیمی و گروهی جوانان و نوجوانان کشورمان اقدام نماییم زیرا با سستی و بی تفاوتی عده ای که در مجلس نمی توانیم به جایی برسیم، ما نمی توانیم و نمی خواهیم آن نماینده ای را که فقط توهین می کند و حتی خواهان جنگ است.

nejati-4062

استاد دانشگاه تبریز در بخش دیگری از اظهارات خود با طرح این سوال که چرا باید اقتصاد ما چنین سرنوشتی داشته باشد تاکید کرد:چرا باید آن تفکری را داشته باشیم که اگر گردشگر خارجی به کشورمان سفر کند اسلام ضربه می خورد اما اقتصاد و کسب و کار کشور به این روز دچار شود مشکلی نیست! ما به غیر از چند کشور محدود که با آنها مشکل داریم باید با ۲۸۰ کشور دیگر همکاری نماییم.

قهرمان ملی کشور افزود:باید جامعه به سوی شادی و نشاط حرکت نماید زیرا از این طریق می توان به دوره کاهش بیماری ها و مشکلات دست یافت لذا پول نفت هم باید به سوی مجموعه آموزش و پرورش سرازیر شود نه به سوی واحد خودروسازی مشخص.

نیکوخصلت اضافه کرد:کاهش درستکاری در سطح کشور اصلا خبر خوبی نیست زیرا چرخه اقتصادی ایران با تعداد ۱۸۰ گمرک بسیار پایین تر از کشور کره جنوبی با ۵ گمرک می باشد، باید همه به فکر آبادانی سرزمین مان باشند، چندین بار در صحنه انتخابات از این طرف و آن طرف پیشنهاد هدیه داده اند که بسیار تاسف آور است!

وی در خاتمه با ذکر این جمله که ما به دنیا آمده ایم تا عشق ورزی را بیاموزیم خاطرنشان کرد: تاکنون از کشورهای مختلفی همچون کویت، کره، ایتالیا، آمریکا و غیره برای همکاری و اقامت در آن ممالک دعوت کرده اند اما من هیچ وقت زادگاهم را فراموش نخواهم کرد لذا باید شرایط طوری باشد که خود جوانان به کارآفرینی بپردازند نه اینکه با مدرک دکترا به دنبال استخدام باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :