فرمانده نیروی انتظامی گفت: عروسک‌هایی که زائران در عراق خریداری کرده‌اند در مرز کنترل‌شده و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.به گزارش تبریزمن، سردار اشتری پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از آخرین روند ورود زائران اربعین حسینی از این مرز به دخل کشور اظهار کرد: خوشبختانه با تدابیر امنیتی اندیشیده شده و استفاده از تجهیزات و نوآوری‌های نوین، در طول مراسم اربعین در هیچ‌کدام از مرزهای کشور با مشکلات امنیتی روبرو نبوده‌ایم و در تلاش هستیم از این‌ پس نیز از این فناوری‌های جدید در ارتقاء شاخص‌های امنیتی ناجا بهره ببریم.

وی افزود: در جریان مانور اربعین، هماهنگی‌های خوبی در سطح استان خوزستان و در بین کلیه دستگاه‌های اجرایی و ستاد اربعین کشور در رسیدگی و ساماندهی سفر زائران به عراق وجود داشت و با توجه به در نظر گرفتن امکانات لازم برای سهولت تردد زوار و افزایش گیت‌های صادرکننده گذرنامه، شاهد مشکلات کمتری نسبت به سال‌های گذشته در مرزها بودیم.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تاکنون ۸۰ درصد زائران حسینی از سه مرز شلمچه، چذابه و مهران به کشور بازگشته‌اند، عنوان کرد: امسال برای سهولت در رفت‌وآمد زائران از مرزهای شلمچه، چذابه و مهران، ۱۵۰ گیت ورود و خروج را در نظر گرفتیم که همین امر سبب تردد روان زائران در این مرزها بود که لازم است زائران نسبت به بازگشت به کشور و محل سکونت خود شتاب نکنند. به‌ویژه در این روزها که بارندگی در کشور شروع شده، زائران نکات ایمنی و قوانین راهنمایی و رانندگی را به خوبی رعایت کنند.

سردار اشتری ادامه داد: تا سه روز آینده، کلیه زائران حسینی به کشور بازمی‌گردند و روند بازگشت زوار به پایان می‌رسد.

وی در خصوص مسائل امنیتی به وجود آمده در بازگشت زائران توضیح داد: تمام وسایل زائران در زمان ورود به مرز از لحاظ امنیتی به‌طور کامل کنترل می‌شوند و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

سردار اشتری بیان کرد: اگر مورد مشکوکی در وسایل زائران مشاهده شود از سوی مسئولان نیروی انتظامی موردبررسی قرار می‌گیرند و درصورتی‌که مشکل خاصی وجود نداشته باشد به زائران برگشت داده می‌شود.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی همچنین در خصوص عروسک‌های مشکوکی که به مردم توصیه‌شده آنها را به مراکز نظامی و انتظامی تحویل دهند تا مورد بازرسی قرار بگیرد، اظهار کرد: با کنترل مناسب مرزها از سوی مرزبانی ایرانی، مردم نگران ورود عروسک‌های خریداری‌شده از سوی زائران به کشور نباشند ولی اگر مورد مشکوکی بود حتماً آن را به نزدیک مرکز انتظامی نشان دهند تا موردبررسی قرار بگیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :