مدیرکل ثبت احوال آذربایجان‌شرقی از فوت ۵ هزار و ۳۶۳ نفر در سه ماه نخست امسال در این استان خبر داد و گفت: ۵۵ درصد فوت‌شدگان در این مدت مرد بودند.

به گزارش تبریزمن، علی جعفری‌آذر با بیان اینکه ۵ هزار و ۳۶۳ نفر در استان در بهار امسال فوت کرده‌اند، اظهار داشت: در این مدت ۳ هزار و ۱۰ مرد یعنی ۵۵ درصد و ۲ هزار و ۳۵۳ زن ۴۵ درصد فوت‌شدگان در استان بودند.

وی افزود: ۳ هزار و ۸۰۵ نفر در مناطق شهری و یک هزار و ۵۵۸ نفر در مناطق روستایی استان فوت کرده‌اند.

جعفری‌آذر خاطرنشان کرد: بیشترین فوت‌شده‌ها در شهرستان‌های تبریز با ۲ هزار و ۵۲۷ نفر، مراغه ۳۶۶ نفر، مرند ۳۴۲ نفر و کم‌ترین چاراویماق ۴۰، ورزقان ۵۰ و کلیبر ۵۸ نفر بودند.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی با بیان اینکه تعداد فوت‌شده‌های در بهار امسال در آذربایجان شرقی ۲٫۹ درصد نسبت به بهار سال گذشته کاهش یافته است، گفت: تعداد فوت‌شده‌های امسال ۵ هزار و ۳۶۳ نفر بود در حالی که این رقم در سال گذشته ۵ هزار و ۵۲۱ نفر بود.

*کاهش ۰٫۸ دهم درصدی ولادت در آذربایجان شرقی

جعفری‌آذر ادامه داد: در بهار امسال ولادت ۰٫۸ درصد کاهش نشان می‌دهد به‌ طوری‌ که ولادت در سه ماه امسال ۱۷ هزار و ۴۷۹ نفر بود در حالی که این رقم سال گذشته ۱۷ هزار و ۶۲۳ نفر بود.

*افزایش ۶٫۴ درصد طلاق و کاهش ۷ درصدی ازدواج

وی افزود: ازدواج در همین مدت هفت درصد کاهش یافته و طلاق ۶٫۴ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی میزان ازدواج در بهار امسال را ۱۰ هزار و ۴۹۶ مورد اعلام کرد در حالی که سال گذشته در همین مدت ۱۱ هزار و ۲۸۴ مورد بود.

وی میزان طلاق در سه ماه نخست امسال را ۲ هزار و چهار مورد و سال گذشته یک هزار و ۸۵۴ مورد اعلام کرد که نسبت به سال گذشته از رشد ۶٫۴ درصدی برخوردار است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :