مراکز تبادل ترافیک داده مشهد، شیراز و تبریز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

به گزارش تبریزمن، واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک خراسان رضوی که در استانداری و با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد، مراکز تبادل ترافیک داده مشهد، شیراز و تبریز به بهره برداری رسید.

در این جلسه مهندس جهرمی مدیرعامل شرکت زیرساخت با اشاره بر وعده های دولت مبنی بر ایجاد مراکز تبادل داده شبکه ملی اطلاعات در شهرهای مختلف بیان کرد: با این اقدامات امروز شاهد این موضوع هستیم که شتاب شکل گیری شبکه ملی اطلاعت در کشور چند برابر شده است.

وی همچنین بیان کرد: با راه اندازی مرکز تبادل ترافیک داده تا کنون رشد ۹ برابری و در برخی نقاط نیز رشد ۲۰ درصدی را در بهبود شاخص های کیفی سرویس های داخلی شاهد بودیم و با اصلاح مدل اقتصادی در ارائه سرویس های داخلی، شاهد بهبود این شاخص های کیفی بیش از پیش خواهیم بود.

تبادل ترافیک

زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات در حال تکمیل است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم بهره برداری از مراکز تبادل ترافیک خبر داد: زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات در حال تکمیل است و با سرعت این مسیر را ادامه می دهیم.

دکتر واعظی با اشاره به فضای به وجود آمده در بحث برجام عنوان کرد: با رفع تحریم ها وایجاد فضای جدید بین المللی  فرصتی برای تبادل فناوریهای نوین از جمله ict فراهم شده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت شبکه ملی اطلاعات تأکید کرد: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری شبکه ملی اطلاعات بوده که در دولتهای قبل هم مطرح بوده، لیکن در دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی های صورت گرفته راه اندازی این شبکه به عنوان اولویت اصلی وزارت در نظر گرفته شده وامروز با تکمیل چهار مرکز تبادل ترافیک در کشور عملا کل کشور را پوشش میدهیم .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حفظ حقوق شهروندی همواره در این وزارت رعایت شده، افزود: تلاش دولت این است که امکانات فقط در تهران نباشد همه مردم ایران از حقوق شهروندی یکسان برخوردارند لذا تلاش می کنیم توسعه در سراسر کشور صورت پذیرد.

وی در ادامه خبر داد: زیرساختهای شبکه ملی اطلاعات در حال تکمیل است  و ما با سرعت این مسیر را ادامه میدهیم.

واعظی خاطرنشان ساخت: استفاده از دیتای داخلی برای مردم هزینه کمتر و امنیت بیشتر خواهد داشت امیدوارم امسال تولید محتوای فاخر بیشتر شود و همچنین در هفته دولت اقدامات دیگری در خصوص شبکه ملی اطلاعات را افتتاح خواهیم کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا اعلام کرد: یکی از برنامه مهم ما از بین بردن این شکاف است، لذا یکی از قویترین مدیران باسابقه وزارت یعنی مهندس خسروی را مجری این پروژه معرفی کرده ایم که این کار هم با جدیت بیشتر دنبال شود.

واعظی در پایان افزود: با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات امیدواریم تا پایان دولت یازدهم نسبت محتوای داخلی و خارجی به پنجاه ،پنجاه برسد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :