مهندس ایرج شهین باهر رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی کلانشهرتبریز در حاشیه سمینار تخصصی زلزله ورزقان اظهار داشت: زلزله ورزقان علیرغم اینکه خسارت زیادی را ببار آورد و جان نزدیک ۳۰۰ نفر از هموطنانمان را گرفت و ما  را داغدار کرد، درسهای بسیاری به مردم و مخصوصاً مسئولین داد و مهمترین آن این بود که ما فهمیدیم که مرگ برای همسایه نیست و برای کشور ها و استان ها و شهر ها نیز این حادثه طبیعی اتفاق می افتد و باید آماده بود.

وی افزود: واقعاً چقدر آماده هستیم؟ زیر ساختهای ما چقدر می توانند در مقابل زلزله مقاوم باشند و تخریب نشوند و در زمان زلزله خدمات ارائه کنند، این زلزله نه چندان بزرگ از نظر بزرگای ریشتر مسئولین شهرداری تبریز  و سایر شهرها را نیز به فکر انداخت که باید آمادگی داشته باشند و بدانند که شهرهایشان چقدر در مقابل چنین زلزله هایی آسیب پذیر هستند.

عضو شورای اسلامی تبریز گفت : اساسی ترین درسی که در این زلزله آموختیم  ،رعایت مقررات ملی ساختمان و بکارگیری علوم  مهندسان است زیرا شاهد بودیم در روستاها و بطور مثال در روستای باجه باج ، که اکثر خانه ها تخریب شده بودند ولی یک خانه در این روستا سرپا بود آنهم خانه ای بود که مقررات ملی را قسمتی نه چندان دقیق رعایت کرده بود. ما وظیفه داریم به مردم اطلاع رسانی کنیم و مخصوصاً در تبریزخطر گسل شمال تبریز آن را بیشتر تهدید می کند.

وی ادامه داد: تمهیدات لازم را انجام داده و مردم را آگاه بکنیم تا در زلزله ای که بدون شک در تبریز رخ خواهد داد مردم تبریز و منطقه آمادگی لازم را داشته و خسارت کمتری را متحمل شوند و خدای نکرده این اتفاق طبیعی جان شهروندان را به خطرنیندازد زیرا ما هم مسئولیم و هم آگاه به موضوع و اگر در این شهر تعدادی از شهروندان جان خود را از دست بدهند. ما همه مسئولیم و حداقل در مقابل پروردگار و وجدانمان شرمنده خواهیم شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :