مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در پنج ماهه نخست سال‌جاری ۲۶ نفر بر اثر حوادث کاری در استان جان خود را از دست دادند و ۵۷۲ نفر نیز بر اثر حوادث کار در استان مصدوم شدند.

به گزارش تبریزمن، بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: در پنج ماهه نخست سال‌جاری ۲۶ نفر بر اثر حوادث کاری در استان جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ نفر افزایش یافته است.

وی افزود: طی این مدت تعداد ۵۷۲ نفر نیز بر اثر حوادث کار در استان مصدوم شدند که از این تعداد ۱۱ نفر زن و۵۶۱  نفر مرد بودند.تعداد مصدومین حوادث کاری در پنج ماهه اول سال گذشته ۵۹۱ نفر بود که این آمار درپنج ماهه سالجاری ۳ در صد کاهش داشته است.

صمدی‌راد اضافه کرد: طی مرداد امسال ۱۰۰ نفر به علت مصدومیت حوادث کاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردندکه نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش حدود ۳۲ درصدی را نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: کل فوت شدگان حوادث کاری در سال ۹۴ برابر با ۵۰ نفر بود که همه آنان مرد بودند.وتعداد کل مصدومین حوادث کار در سال ۹۴ برابر با یک هزارو۳۱۰نفر بود که از این تعداد ۲۸ نفر زن و یکهزارو ۲۸۲ نفر مرد بودند.

صدور ۱۱۲ مورد مجوز سقط درمانی

مدیرکل پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت:  در پنج ماهه اول سال‌جاری ۱۷۲ نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی در استان مراجعه کردند.

وی افزود: از این تعداد برای ۱۱۲ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۸۷ فقره مجوز صادر شده ۲۹ درصد افزایش داشته است.

صمدی‌راد خاطرنشان کرد: کل مجوز صادره سقط درمانی در سال گذشته برابر با ۳۸۹ مورد بوده است.

وی تصریح کرد: مرداد ماه امسال نیز از ۴۶ پرونده تشکیل شده در این زمینه به ۳۱ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به سال گذشته در این ماه که ۱۶ نفر بوده تقریبا دو برابر شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :