سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: مسئولین ذیربط مقبره دو کمال علیرغم هماهنگی های لازم مانع از ارائه خدمات توسط شهرداری در این مجموعه شدند.

به گزارش تبریزمن، دکتر حبیب شیری آذر در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به بازدید اخیر جمعی از اعضای شورای شهر به همراه شهردار تبریز از وضعیت مقبره دو کمال گفت: مسئولین ذیربط علیرغم هماهنگی های بوجود آمده از خدمات رسانی شهرداری در مقبره دو کمال جلوگیری کرده و مانع از رسیدگی شهرداری به وضعیت نابسامان این مجموعه شدند.

وی مدیران میراث فرهنگی را مسئولین جلوگیری از خدمات دهی شهرداری در این مجموعه دانست و تاکید کرد: مقبره دو کمال در حال حاضر توانایی تبدیل شدن به یک قطب گردشگری را ندارد و مجموعه شورا و شهرداری تلاش داشتند این مقبره را تا آغاز تعطیلات سال جدید جهت ارائه خدمات به گردشگران آمده نمایند.

وی با اظهار تاسف از ناهماهنگی مدیران میراث فرهنگی تصریح کرد: مجموعه شورا و شهرداری خود را موظف به حراست از میراث فرهنگی این شهر می دانند و در سالهای اخیر با تملک چندین خانه قدیمی در آستانه تخریب و احیای آنها، برداشتن دیوارهای ارگ، احیای مجموعه مقبره الشعرا و …. حسن نیت و اقدام عملی خود را نشان داده است.

شیری آذر خاطر نشان کرد: شورا و شهرداری در این زمینه سیاست خود را با برنامه ریزی و تلاش بیشتر ادامه خواهد داد و انتظار دارد مدیران محترم میراث فرهنگی از فرصت بوجود آمده نهایت استفاده را به منظور مرمت و احیای آثار تاریخی بکنند.

سخنگوی شورای شهر تبریز با بازخوانی اهمیت تعامل بین دستگاه های مختلف برای آماده سازی شهر برای سال ۲۰۱۸ خاطرنشان کرد: امیدواریم مدیران محترم میراث فرهنگی و سایر سازمان های شهری تعامل بیشتری با مجموعه شورا و شهرداری داشته باشند تا بتوانیم زیرساخت های لازم در حوزه گردشگری را آماده کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :