به گزارش تبریزمن، ایرج شهین باهر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: متاسفانه طرح های مشارکتی به سرمایه گذارانی واگذار شده که توان مالی ندارند و خود به دنبال مشارکت کننده هستند و در واقع این سرمایه گذاران واسطه و دلال طرح های مشارکتی هستند.

وی افزود: طبیعی است سرمایه گذار در طرح های مشارکتی به دنبال سود و امنیت سرمایه خود باشد، اما اینکه زمینی را برای مشارکت از شهرداری بگیرد و هیچ کاری انجام ندهد، قابل توجیه نیست.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر تبریز تصریح کرد: برخی تنگ نظر ها  باعث می شوند سرمایه گذارها از سرمایه گذاری در تبریز منصرف شوند و این بزرگترین ظلم برای مردم تبریز است. از سرمایه گذاری های موفقی که می توان با سربلندی یاد کرد، پروژه لاله پاک است که یک فضای تجاری در عین حال رفاهی و تفریحی که افراد زیادی در خصوص اشتغال زایی به خود جذب کرده است.

DSC_0852

باهر در ادامه بیان کرد: در شهر ما مکان تفریحی زمستانی خاصی وجود ندارد ولی پروژه لاله پارک این مکان را برای آسایش حال شهروندان خلق کرده و این پروژه به حدی موفق بوده که برای ساخت هتل لاله پارک دست کم ۳۰۰ کارگر مشغول به کارند، این سرمایه گذاری صد ها خانواده را از بیکاری نجات داده است و شهر ما نیازمند پروژه های و سرمایه گذاری های بیشتر و بهتر است.

شهین باهر در خصوص آبگرفتگی های اخیری که در شهر تبریز به دلیل بارش باران رخ داده بود، گفت: متاسفانه معابر خیابان ها به دلیل اینکه آسفالت است و هیچ نوع سطوح جذبی در آنها نیست دچار آبگرفتگی می شوند و نیاز است که این معابر سنگ فرش شوند.همچنین در پروژه های شهری نیز اغلب معماری خاصی که نشان دهنده هویت و فرهنگ مردم باشند، مشاهده نشده است، برخی پروژه هایی نیز در حال بررسی است که برخی مدیران به اصرار می خواهند آنها را افتتاح کنند و بدون بررسی کلنگ زنی کنند.

DSC_0839

شهین باهر گفت: در یک سال و نیم گذشته میزان مشارکت سرمایه گذاران در طرح های مشارکتی کاهش یافته و دلیل این امر رکود اقتصادی، نبود زمین برای مشارکت و از همه مهمتر تنگ نظری و پیچیده بودن بروکراسی اداری است.

وی افزود: اتفاقات و مسایلی در شهر روی می دهد که به ضرر این شهر است و رسانه ها باید این اتفاقات را اطلاع رسانی و به مسوولان گوشزد کنند و شورا را در امر نظارت و شفاف سازی یاری رسانند.

DSC_0846

این عضو شورا همچنین به کاهش ۴۵ درصدی پروانه های ساختمانی در دو ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه اشاره کرد و گفت: دلیل اصلی این کاهش نبود تقاضا، کاهش توان خرید و رکود اقتصادی است و به نظرم طرح تامین سرمایه مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز نخواهد توانست بازار مسکن را از رکود خارج سازد.

شهین باهر درپاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص سفر استانی رئیس جمهور برای افتتاح پروژه های بیان کرد: برای حضور رئیس جمهور به شهر تبریز پروژه های بزرگ‌ترین پل فلزی شمال‌غرب و پروژه پسماندهمزمان با سفر هیئت‌دولت به تبریز  افتتاح خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :