به گزارش تبریزمن، نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه تبریز با بیان اینکه اختلاف نظر در شورا امری طبیعی است، گفت: اما وقتی قانون بر معیار بودن نظر اکثریت تاکید دارد دیگران نیز باید تمکین کنند، در غیر این صورت کار منطقی و عقلایی نیست .

آیت‌الله مجتهدشبستری در مراسم نکوداشت روز شورا، با اشاره به پشتوانه‌های معنوی و اعتقادی امر شور و مشورت، تاکید کرد: امام علی (ع) نیز در مورد مشاوره توصیه‌های زیادی دارد و در قرآن هم به نام شورا سوره‌ای وجود دارد و پیامبر هم با وجود اینکه عقل کل است، اما خدا به ایشان دستور پیگیری می‌دهد که در امور مهم با امت مشورت کند.

وی ادامه داد: در قانون اساسی نیز موضوع شوراها، چه در خصوص مجلس  و چه در موضوع شوراهای اسلامی شهر و روستا، پیش‌بینی شده است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه امسال، سال همدلی است و قطعا استانداری و فرمانداری‌ها نیز با شوراها همدل هستند، افزود: بودجه‌ها محدود است و پروژه‌های با اولویت‌بندی بیشتر باید اعمال و اجرایی شود و نباید پروژه‌ای نیمه کاره رها شود .

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی خطاب به اعضای شورای شهر تبریز گفت: سعی کنید با صداقت و امانت رفتار کنید تا مردم بدانند با انگیزه خدمتگزاری به شورا آمده‌اید نه در راستای منافع فردی .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه افکار سیاسی در شورا نباید دخالتی داشته باشد، گفت: شورا محل جریان‌های سیاسی و بازی‌های فکری نیست.

آیت‌الله مجتهدشبستری با اشاره به اینکه مسائل سیاسی جایی در شورا ندارد، گفت: البته سیاست رکن دین ماست و امامان ما از سیاست جدا نیستند بلکه نظر ما مسائل فردی و جناحی است .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :