مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان [زیر ۲۰ سال] آسیا در دو بخش آزاد و دختران در شهر بیشکک پایتخت کشور قزقیزستان برگزار شد که در پایان نمایندگان کشورمان موفق به کسب چهار مدال رنگارنگ در این دوره از رقابت ها شدند.

به گزارش تبریزمن، در بخش فکری آزاد “مسعود مصدق پور” شطرنج باز مشهدی کشورمان با کسب ۷٫۵ امتیاز از ۹ دیدار، بالاتر از “نارایانان” رقیب ۷ امتیازی هندی، به مقام قهرمانی رسید. “نیما جوانبخت” استاد فیده اصفهانی کشورمان نیز در این بخش با کسب ۶ امتیاز بر روی سکوی سوم ایستاد.

طبق قوانین فیده “مصدق پور” با کسب عنوان قهرمانی جوانان آسیا ضمن کسب یک نورم استاد بزرگی به عنوان استاد بین المللی خواهد رسید. “نیما جوانبخت” نیز یک نورم استاد بین المللی دریافت کرد.

در رخدادی بی سابقه دو مدال از بخش اصلی رقابت ها نصیب نمایندگان کشورمان شد

در بخش دختران، “گلرخبگیم توخیرجونووا” از ازبکستان با کسب ۷٫۵ امتیاز از ۹ دیدار به لطف امتیازشکنی بهتر نسبت به “فورتادو ایوانا ماریا” بخت نخست قهرمانی از هند به مقام قهرمانی رسید. “ناندیدها” ی هندی نیز با کسب ۶٫۵ امتیاز سوم شد.

در این بخش “آنوشا مهدیان” تنها نماینده کشورمان بود که در مکان هفتم جدول رده بندی نهایی قرار گرفت. شطرنج باز ۱۲ ساله ی اصفهانی کشورمان با کسب مقام نخست مسابقات قهرمانی دختران زیر ۲۰ سال ایران جواز حضور در این دوره از رقابت ها را کسب نموده بود.

“مصدق پور” در بخش های بلیتس و سریع این رقابت ها نیز به ترتیب موفق به کسب مدال های نقره و برنز گردید. “آنوشا مهدیان” در بخش سریع دختران هم امتیاز با نفر سوم مسابقات، با امتیازشکنی کمتر، چهارم شد.

در این دوره از مسابقات شرکت کنندگانی از کشورهای قزقیزستان، ایران، ازبکستان، هند، چین، تاجیسکتان، قزاقستان و سریلانکا حضور داشتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :