رئیس هیات اسکواش آذربایجان‌شرقی از برگزاری مسابقات قهرمانی اسکواش بانوان استان خبر داد و گفت: این مسابقات با هدف آماده‌سازی تیم اسکواش بانوان برای حضور در مسابقات قهرمان کشوری بر پا شد.

به گزارش تبریزمن، محمدحسین حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مسابقات قهرمانی تیم اسکواش بانوان استان برای آماده‌سازی تیم اسکواش آذربایجان شرقی در رده‌های مختلف برگزار شد.

وی افزود: در این مسابقات سه نفر در رده سنی زیر ۱۱ سال، هفت نفر در رده سنی زیر ۱۳ سال، چهار نفر در رده سنی زیر ۱۵ سال، پنج نفر در رده سنی زیر ۱۷ سال، چهار نفر در رده سنی زیر ۱۹ سال و همچنین شش نفر در رده open با یکدیگر به رقابت پرداختند.

حسن‌زاده با اشاره به داوران این دوره از مسابقات، گفت: فاطمه مختاری، فاطمه تقوی و نیره هاشمی داوران مسابقات قهرمانی تیم اسکواش بانوان آذربایجان‌شرقی بودند.

وی جایگاه تیم بانوان استان در بین دیگر استان‌های کشور را قابل قبول ارزیابی کرده و گفت: هدف اصلی از این مسابقات استعدادیابی و آشنایی تیم اسکواش بانوان با نحوه برگزاری مسابقات است.

رئیس هیات اسکواش آذربایجان شرقی جو این مسابقات را برای تیم بانوان انگیزه بخش عنوان کرد و گفت: در نتیجه همین مسابقات و از بین قهرمانان آن، برای مسابقات قهرمان کشوری نیز نفرات معرفی می‌شوند.

وی یادآور شد: بر این اساس در هر رده سنی ۲ نفر برای مسابقات قهرمان کشوری انتخاب می‌شوند و همچنین در شهریور ماه نیز مسابقات ایران جونیور برگزار می‌شود.

حسن‌‌زاده با اشاره به وضعیت تیم اسکواش بانوان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: مقام دوم لیگ دسته دو در سال ۹۳ و همچنین مقام چهارم لیگ برتر در سال ۹۴ متعلق به تیم اسکواش بانوان آذربایجان‌شرقی بوده است.

رئیس هیات اسکواش آذربایجان شرقی یادآور شد: همچنین تیم اسکواش بانوان استان امسال در لیگ برتر موفق به کسب کاپ اخلاق شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :