مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی از کمک و مساعدت ۷۵۰ میلیارد ریالی خیرین استان در جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان خبر داد و گفت: ۲۰۱ کلاس درس بناب نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

به گزارش تبریزمن، محمدرضا عیدی عصر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان بناب شرکت کرده بود، با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی در شهرستان بناب اظهار داشت: اکنون شهرستان بناب دارای ۷۸۸ باب کلاس درس است که از این تعداد ۲۱۸ کلاس درس بدون مشکل، ۲۶۹ کلاس درس نیازمند مقاوم‌سازی و ۲۰۱ کلاس درس نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

وی با اشاره به اختصاص ۶٫۸ درصدی اعتبارات از محل تملک دارایی به آموزش و پرورش استان این سهم را ناچیز خواند و تصریح کرد: در حالی که در برخی استان‌ها تا حدود ۵ درصد نیز از این محل به آموزش و پرورش‌های استان‌ها اختصاص یافته است، انتظار داریم سهم اعتبارات آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز از این محل افزایش یابد.‌

عیدی سپس از کمک و مساعدت ۷۵۰ میلیارد ریالی خیرین استان در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان خبر داد و خواستار اختصاص سهم استان از محل اعتبارات تملک دارایی شد.

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی با اشاره به اجرای طرح‌های موفق خیرساز در شهرستان بناب اظهار امیدواری کرد که با بهره‌برداری از تعدادی از این مدارس در حال احداث تا مهرماه سال جاری بتوانیم بخشی از نیازهای آموزش و پرورش شهرستان بناب را مرتفع کنیم.

عیدی خاطرنشان کرد: از اول مهرماه امسال تمام مدارس شهرستان به سیستم گرمایشی مجهز شده و هیچ مدرسه‌ای با سیستم گرمایشی بخاری را در بناب نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اختصاص ۱۰ درصد اعتبار پیش‌بینی شده برای تکمیل طرح‌های خیرساز در جریان سال ۹۴ گفت: تاکنون بودجه سال ۹۵ نیز ابلاغ نشده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :