روز اول فروردین را می توان روز خاص دید و بازدیدهای خانواده ها نامید به ویژه اینکه امسال، پس از لحظه تحویل سال نو فرصت خوبی برای این امر به وجود آمد و شهروندان با لباس های بسیار شیک به سوی دیدار بزرگترهای اقوام و بستگان خود شتافتند.

به گزارش تبریزمن، اما از امروز دوم فروردین حکایت دیگری در جریان است، مسافرت برخی از شهروندان استارت خورد و معابر شهر اندکی خلوت تر از پیش به نظر می رسد، تعدادی از هموطنان از اقصی نقاط کشورمان نیز به شهر اولین ها سفر کرده اند تا از زیبایی ها و هوای مطبوع این شهر بهره مند گردند اما طبق تجارب سنوات گذشته، گمان می رود هجوم خیل عظیمی از گردشگران داخلی به منطقه آذربایجان از چند روز آینده شدت گیرد زیرا هم اکنون مسافران بسیاری در استان های شمالی کشور اسکان یافته اند و پس از سپری کردن چند روز، راه سفر را به سوی اردبیل، سرعین و تبریز پیش خواهند گرفت.

b692
بدین ترتیب کلان شهر تبریز با هوای دلپذیر خود پذیرای مسافران و هموطنان خواهد بود تا با گردش در شهر و بازدید از مراکز مختلف تاریخی، فرهنگی لذت حضور در سر ایران را تجربه نمایند.

در این بین، استقرار تاکسی های موسوم به از من بپرس به عنوان راهنمای مسیرها و جابجایی مسافران توسط اتوبوس های تبریزگردی که امسال بیش از پیش پرتعداد و فعال هستند فرصت هایی است که برخی از گردشگران داخلی از آنها استفاده می کنند و آنطور که خبرنگار تبریزمن امروز مشاهده کرد تعدادی از مسافران نقشه به دست، از راهنمایی های کارشناسان این طرح بهره مند شدند.

اتوبوس2
گرفتن عکس های دسته جمعی و سلفی در معابر تاریخی و مقابل المان های نوروزی نیز طرفداران بسیاری داشته و توجه اکثریت گردشگران را به خود جلب نمود به ویژه اینکه در اطراف میدان ساعت طرفداران زیادی را به دست آورده است.

بنابراین باید منتظر روزهای آینده ماند و دید که تبریز قهرمان چگونه میزبان مسافران داخلی و خارجی خواهد بود کمااینکه مسافرت های نوروزی مسافران به تبریز می تواند آغازگر معرفی شهر اولین ها به جهانیان در آستانه سال ۲۰۱۸ باشد!

شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :