وزیر کشور با ابراز امیدواری نسبت به اصلاح قانون انتخابات و جلوگیری از تضییع حق مردم گفت: هیچ مستنداتی دال بر ابطال انتخابات حوزه انتخابیه اهر وهریس به وزارت کشور نرسیده است.

به گزارش تبریزمن، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در تبریز افزود: توقع و انتظار از شورای نگهبان این بود که اگر در حوزه ای به نظراتی می رسند، وزارت کشور را که از ابتدای اجرای انتخابات تا انتهای کار با شورای نگهبان همکاری کرده و تعامل مثبت داشته است، در جریان مستندات قرار بدهند.

وی در جریان سفر به تبریز و درخصوص دلایل تقدیر از فرمانداران اهر و هریس و پیام سیاسی این تجلیل گفت: شورای نگهبان نتیجه ی انتخابات این حوزه را ابطال اعلام کرد اما مجموعه ی دولت در شهرستان های اهر و هریس زحمت های فراوانی در برگزاری انتخابات کشیده اند.

وزیر کشور اظهار داشت: دولت و وزارت کشور، مجری انتخابات بوده است و چه بسا برای مستندات شورای نگهبان دلایلی داشته باشیم که بشود مسئله را به نحو دیگری حل کرد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: ما اصل زحمت های دوستان و فرمانداران هریس و اهر را قابل قبول دانسته و از آنها حمایت می کنیم و مورد تقدیر هم قرار می دهیم.

وی افزود: تصمیم شورای نگهبان با توجه به وظایف قانونی و اقدام های انجام شده از منظر خود شورای نگهبان قانونی است.

وزیر کشور گفت: امیدواریم با اصلاح قانون انتخابات، همکاری شورای نگهبان و وزارت کشور از ابتدا تا انتها طبق قانون تعریف شود تا زحمت های فرمانداران هدر نرود و رای و حق مردم ضایع نشود.

گفتنی است در هفته گذشته و در عین ناباروری سخنگوی هیات مرکزی انتخابات از ابطال انتخابات اهر و هریس به علت تخلفات و دخالت های غیرقانونی در این حوزه انتخابیه خبر داد.

حوزه انتخابیه اهر و هریس دارای یک کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :