به گزارش تبریزمن، ۲۰ ، ۱۲ ، ۶ عنوان مستند تلویزیونی است از شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، که به زندگی پرفراز و نشیب محمدرضا بازگشا ، یکی از جانبازان و ایثارگران بنام دوران دفاع مقدس می پردازد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، محمدرضا بازگشا در دوران دفاع مقدس مدارج رشد و بالندگی خود را با جدیت و به سرعت سپری کرده و با حضور در مناطق عملیاتی افتخاراتی بزرگ در کارنامه خود ثبت می کند .

وی در آخرین سالهای حضورش در جنگ ، فرماندهی گردان علی اکبر ( ع ) را بر عهده داشت و در کنار سردار شهید آقا مهدی باکری ، حماسه های به یادماندنی خلق کرده است .

در این مستند ۴۵ دقیقه ای علاوه بر بازگویی خاطرات در جنگ تحمیلی ، زندگی کنونی این جانباز  به تصویر کشیده می شود .

محمدرضا بازگشا در مدت حضورش در مناطق عملیاتی چندین بار مجروح شده بود اما بعد از درمان ، دوباره به مناطق عملیاتی بازگشته بود . در عملیات بدر که آخرین حضور بازگشا در جبهه است بر اثر اصابت ترکش به قسمت نیمکره راست مغز ، دچار عارضه جدی می شود .

۲۰ ، ۱۲ ، ۶ به زندگی ساعتی این جانباز پرداخته که اگر در ساعت های مشخص و تغییر ناپذیر یعنی ساعت های  شش صبح ، ۱۲ ظهر و ۲۰ شب داروهای خاص خود را مصرف نکند دچار تشنج شده و رعشه های سمت چپ بدنش ، او و خانواده این جانباز را در شرایط بسیار سخت قرار خواهد داد .

این مستند به تهیه کنندگی عباس احمدزاده و نویسندگی و کارگردانی قربانعلی طاهرفر تولید شده است .

از دیگر عوامل ۲۰ ، ۱۲ ، ۶ می توان به : بابک نوروزی و مقصود حق آخری به عنوان تصویر بردار و نورپرداز ، اسماعیل محمدی و هادی سلیمانزاده منفرد صدابرداران ، بهروز صابری و حسن حسین زاده دستیاران نور و تصویر ، مسعود ابراهیمی دستیار صدابردار و مرتضی مقدس به عنوان تدوینگر  اشاره کرد .

 

IMG_9384 IMG_9449

به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :