شفاعی گفت: مجموعه تفریحی و اقامتی در زمینی به وسعت ۳۰ هکتار در شهرک خاوران شروع شده است که در فاز اول طرح پارک آبی موج های خاوران  ، در فضایی به وسعت ۱۴ هکتار به صورت سرپوشیده و کاملا مدرن احداث خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، وحید شفاعی مدیرعامل شرکت موج های خاوران در نشست خبری اعلام آخرین وضعیت این مجموعه در جمع خبرنگاران اظهارداشت:طرح و برنامه این طرح از سال ۸۸ شروع شد که به دلیل مشکلات گرفتن پروانه و زمین احداث مجموعه تفریحی موج های خاوران از تیر ماه سال ۹۰ با کلنگ زنی این مجموعه عظیم آغاز شد.

وی افزود:  مجموعه تفریحی و اقامتی در زمینی به وسعت ۳۰ هکتار در شهرک خاوران شروع شده است که در فاز اول طرح پارک آبی موج های خاوران  ، در فضایی به وسعت ۱۴ هکتار به صورت سرپوشیده و کاملا مدرن احداث خواهد شد و تنها برای این فاز ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت موج های خاوران گفت: در فازهای تکمیلی این مجتمع نیز امکانات و زیرساخت هایی چون هتل ۵ ستاره ، مراکز متعدد خرید ، تالارها و سالن های همایش ، رستوران ، کافی شاپ ،کتابخانه ، شهربازی سرپوشیده وپیستهای کارتینگ و پاتیناز و سالنهای متعدد ورزشی ،مسجد آبی و دیگر امکانات رفاهی و تفریحی پیش بینی شده است.

 

وی تصریح کرد:این مجموعه آبی به عنوان یکی از ۳ فاز توسعه ای مجتمع موجهای خاوران خواهد بود که در فاز اول پارک آبی و در فاز دوم هتل ۵ ستاره و در نهایت در فاز سوم شهربازی سرپوشیده وپیستهای کارتینگ و پاتیناز و پیست اسب سواری واسنو پارک و دیگر مراکز تفریحی، تجاری  اجرا خواهند شد.

شفاعی گفت: هم اکنون فاز یک این طرح  از ابتدای سال جای با قسمت پارک آبی مجموعه شروع شده است و با پیشرفت ۱۰ درصدی همراه بوده است که در ۴۵ روز شروع این فاز پیشرفت چشم گیری را داشته است و با سرعت بالایی در حال اجرا است که پیش بینی شده است تا در مدت سه سال فاز اول این پروژه به بهره برداری برسد.

وی تاکید کرد:مهمترین مشکل پیش روی احداث این پارک آبی مشکل دریافت مجوز حفر چاه عمیق برای تامین  آب مورد نیاز پارک آبی  بود که با کمک مهندسین مشاور آب این مشکل حل شد و با احداث چاه های عمیق برای تامین آب این پارک آبی کار خود را به صورت جدی شروع کرده ایم.

وی در مورد بالا بودن وسعت پارک آبی این مجموعه گفت: پارک آبی وسعت بسیار زیادی دارد که تنها پارک آبی این مجموعه سه برابر موج های آبی مشهد خواهد بود و این باعث خواهد شد گردشگران بسیار زیادی برای تفریح به این مجموعه در شهر تبریز بیایند و به هنوعی این مجموعه بزرگ در جذب گردشگر بسیار خوب خواهد بود 

وی افزود: سرسره های آبی متنوع و بی نظیر از های آبی به ۴۰ متر خواهد رسید و یکی از بی نظیر ترین پارکهای آبی خاورمیانه  خواهد بود .

شفاعی در ادامه گفت: در کنار این پارک آبی مسجد آبی نیز احداث خواهد شد که این مسجد با معماری خاصی که دارد در سطح دنیا و کشور منحصربه فرد است و به عنوان نماد تبریز و فیروزه جهان اسلام مطرح خواهد شد

وی خاطرنشان کرد: هدف احداث این مسجد آبی تبدیل شدن آن به نماد تبریز و برگزاری اجلاس  و گردهمایی های کشور های اسلامی در این مسجد خواهد بود  که ۱۴ ستون به عنوان نماد ۱۴ معصوم در این مسجد آبی احداث خواهد شد.

مدرعامل مجموعه پارک ابی خاوران تاکید داشت: مسولین استان باید حمایت بیشتری کنند و با وجود مشکلاتی که در روند گرفتن پروانه به وجود می آید باعث بالا رفتن زمان پروژه می شود و امید است با حمایت های شهردار محترم تبریز و سازمان های مختلف این مجموعه با سرعت بالایی به کار خود ادامه دهد و به زودی شاهد افتتاح این پروژه بزرگ باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :