رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز، مسوولیت شهردار تبریز در اطلس کشورهای اسلامی را، زمینه ای برای انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ دانست.

به گزارش تبریزمن، سعید حاجی زاده، در جلسه شورای راهبردی فرهنگی ویژه “تبریز، پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸″، با اشاره به اهمیت این انتخاب، گفت: با توجه به اهمیتی که موضوع انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری در سال ۲۰۱۸ دارد، باید تمام برنامه ریزی ها نیز در این مسیر صورت گیرد.

وی با تاکید بر نقش شهرداری تبریز در معرفی تبریز به جهان، تصریح کرد: من اعتقاد دارم که مسوولیت مدیریتی آقای شهردار در اطلس کشورهای اسلامی، زمینه ساز این انتخاب شده است و جا دارد از ایشان به خاطر تلاش بی وقفه در شناساندن تبریز، قدردانی کنم.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز، در ادامه به ارائه برخی راهکارها پرداخت و اذعان داشت: مدت زمانی که در اختیار داریم،کوتاه است و به نظر می رسد در این فاصله، برنامه های نرم افزاری بیشتر و بهتر تاثیر داشته باشند؛ بر این اساس، استفاده از برنامه های نرم افزاری در کنار برنامه های سخت افزاری نتیجه ای به مراتب زودبازده خواهدداشت.

حاجی زاده، ادامه داد: همچنین، در دوسالی که پیش رو داریم، باید از ظرفیت های موجود بهره برده و جایگاه تبریز به عنوان اولین پایتخت تشیع را مطرح کنیم و در این راه، فقط به تبلیغات ملی و محدود به گردشگری اسلامی، بسنده نکنیم؛ بلکه این فرصت را مغتنم شمرده، تبریز را به صورت بین المللی معرفی نماییم.

وی با عنوان این که دولت نیز بخشی از کارها را بر عهده بگیرد، گفت: یکی دیگر از اهداف ما، باید بر این محور باشد که تعامل و همکاری دولت در اجرای برنامه ها را جلب کنیم و بدین ترتیب، به این انتخاب وجهه ای ملی ببخشیم.

حاجی زاده، برنامه های شهرداری تبریز در بعد سخت افزاری را بسیار کارآمد توصیف کرد و متذکر شد: مشارکت شهروندان، یکی از ابعاد توسعه گردشگری است و ما باید برای این حوزه نیز، برنامه ریزی کافی داشته باشیم.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز، فضاهای مجازی، گردشگری ورزشی و شناخت موقعیت های زمانی تبریز برای گردشگری را، از دیگر نکاتی دانست که نیاز به برنامه ریزی دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :