در آستانه تشییع پیکر مطهر غواصان مظلوم عملیات کربلای ۴ ، مسیر اتوبان پیامبر اعظم (ص) به میدان بسیج، به نام «غواصان شهید» متبرک می‌شود.شهردار تبریز از نامگذاری مسیر ۶۵ متری حدفاصل اتوبان پیامبر اعظم (ص)  به میدان بسیج، به نام «اتوبان شهدای غواص» خبر داد.

به گزارش تبریزمن، سعید حاجی زاده سخنگوس شورای اسلامی کلانشهر تبریز امروز در صحن علنی شورای با اشاره به تشییع پیکر یکصد و هفتاد و پنج شهید غواص دوران دفاع مقدس در هفته جاری در تهران، پیشنهاد کرد که در جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهدای مظلوم، یکی از طرح های در دست اجرای شهرداری تبریز بنام شهدای غواص نام گذاری شود.

حاجی زاده شهدای غواص را از مظلوم ترین شهدای دوران دفاع مقدس نامید و افزود، این اقدام فرهنگی کوچکترین گام در جهت قدردانی از ایثارگری ها و فداری این شهدای والا مقام است.لشکر ۳۱ عاشورا در دوران دفاع مقدس شهدای غواصی بسیاری را در راه دفاع از میهن اسلامی و حفظ این آب و خاک تقدیم کشور نموده است و باید جانفشانی های این عزیزانبرای نسل حاضر تبین و به عنوان الگو برای جوانان و آینده سازان ایران اسلامی مطرح شود.

 دکتر صادق نجفی، شهردار تبریز هم با استقبال از این پیشنهاد از نامگذاری مسیر ۶۵ متری حدفاصل اتوبان پیامبر اعظم (ص)  به میدان بسیج، در حوزه شهرداری منطقه ۹ به نام «اتوبان شهدای غواص» خبر داد.

شهردار تبریز با تاکید بر این که تحقق این همت، جز با تکیه بر اصل مدیریت جهادی کارساز نبود، ادامه داد: آرامش، امنیت و نشاط امروز خود را مرهون شهدا،جانبازان و ایثارگران سرافراز می‌دانیم؛ به همین منظور، در یک سال گذشته، پروژه‌های تقاطع غیرهمسطح اره‌گر به نام «شهیدان صبور»، تقاطع غیرهمسطح میدان راه‌آهن به نام «شهیدان حضرت پور»، پروژه سه سطحه ورودی شهر به نام «سردار شهید حمید باکری»، پروژه ورودی وادی رحمت به نام «شهیدان پاشایی»، پروژه گلکار به نام «شهیدان آذرآبادی» و پل احداثی در میدان افلاک‌نما به نام «شهیدان خانلی» مزین شده است.

وی ادامه داد: این نامگذاری، در کنار گرامیداشت شهدای عزیزی که اخیراً به خاک کشورمان رجعت کرده‌اند، یادکرد جایگاه بی‌بدیل غواصان گلگون‌کفن لشکر ۳۱ عاشورای آذربایجان نیز خواهد بود.

گفتنی است پیکر پاک ۲۷۰ شهید دفاع مقدس سه شنبه،  ۲۶ خرداد ساعت ۱۶ از میدان بهارستان تهران، ضلع غربی مجلس شورای اسلامی به سمت معراج شهدای خیابان بهشت تشییع می‌شود. پیکر پاک ۱۷۵ غواص و خط شکن عملیات کربلای ۴ که به تازگی در یک گور دسته جمعی در منطقه ابوفلوس شناسایی و به کشور بازگردانده شده اند نیز در بین این شهدا هستند


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :