مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز از نورپردازی مسیر ده کیلومتری اطراف مهرانه رود تبریز خبرداد.

به گزارش تبریزمن به نقل از سازمان زیباسازی شهرداری تبریز، اکبر امجدی در گفتگوی زنده با برنامه شهریمیز با اعلام این مطلب اظهار داشت: نورپردازی میدان چایی به طول ۱۰ کیلومتر منحصر به فرد و ویژه خواهد بود که در طراحی و اجرای آن از توانمندی های شرکت های بین المللی نیز استفاده خواهد شد.
مدیر عامل سازمان زیباسازی سال جاری را سال توجه سازمان زیباسازی به بحث نورپردازی جهت ایجاد زیبایی های شبانه تبریز دانست و گفت: طی سال جاری ۱۱ مسجد تاریخی شهر نورپردازی شدند که قدم مناسبی در راستای افزایش زیبایی های شبانه تبریز بود .
وی افزود: همزمان با نورپردازی یازده مسجد تاریخی شهر، بالغ بر ۲۵ پروژه نورپردازی برجهای بلند شهر را نیز به دستور شهردار تبریز اجرا نمودیم که این امر منجر به افزایش مشارکت مردمی شهر در راستای نورپردازی خودجوش برجهای مسکونی و تجاری خویش گردید.
امجدی با اشاره به تقدیر سازمان زیباسازی و شهردار تبریز از شهروندانی که در نورپردازی و زیباسازی ساختمانه اقدام نموده اند افزود: در این راستا سازمان زیباسازی با ارائه لوح های تقدیر که به امضای شهردار تبریز رسیده بود از این اقدام ارزشمند مالکان ساختمانها تقدیر و تشکر نمود .
امجدی از ایجاد هماهنگی های لازم جهت حضور شرکت نورپردازی فرانسوی در تبریز جهت آموزش و افزایش مهارتهای نورپردازی کادر اجرایی سازمان در مرداد ماه سالجاری خبر داد و اظهار امیدرواری نمود ماحصل این آموزشها اجرای نورپردازی منحصر بفرد در تبریز باشد .
امجدی همچنین از ادامه نورپردازی اماکن تاریخی و ارزشمند شهر توسط سازمان خبر داده و اعلام کردند : در این راستا نورپردازی کاخ استانداری و مسجد جامع و مسجد امام رضا تا یک ماه تکمیل میگردد و نورپردازی پل کابلی و ساختمان جدید استانداری وارک علیشاه و مسجد کبود نیز در حال اجرا و طراحی میباشد که در آینده نزدیک به اتمام خواهند رسید .
امجدی همچنین از نورپردازی درختان بلوار ۲۹ بهمن و هفده شهریور در آینده نزدیک خبر داده و اعلام کرد: با اجرای نورپردازی درختان این دو بلوار شاهد افزایش زیبایی های شبانه آنها خواهیم بود .
وی در ادامه با اشاره به اجرای دومین سمپوزیوم مجسمه تبریز با موضوع ولایت اظهار داشت: در سال ۹۳ و در اولین سمپوزیوم مجسمه تبریز ۱۲ اثر سنگی به مجسمه های شهر اضافه شد که در جاده ائل گولی نصب گردیدند .
وی در خصوص دومین سمپوزیوم مجسمه نیز اظهار داشت: در سمپوزیوم دوم نیز ۳۰ اثر سنگی طی ۲۰ روز طراحی و اجرا خواهد شد که طی روزهای اخیر و در جلسات داوری انتخاب آثار ،۳۰ماکت برتر به از بین ۴۲۰ ماکت ارسالی به دبیرخانه سمپوزیوم توسط هیات داوران انتخاب شدند و در سمپوزیوم دوم شرکت خواهند نمود .
مدیر عامل سازمان زیبا سازی در ادامه با اشاره به دستور شهردار تبریز در مورد احداث ده خیابان نمونه گردشگری در مناطق ده گانه شهر اعلام کرد: طراحی این خیابانها توسط سازمان زیباسازی انجام گرفته و جهت اجرا به مناطق ده گانه شهرداری ارجاع شده است که هر منطقه یک خیابان تصویب شده نمونه را اجرا خواهد نمود که در این راستا کلیه مبلمان شهری و فضای سبز و روشنایی و تابلوهای شهری و کف سازی ها به بهترین نحو ممکن اصلاح و اجرایی خواهند شد .
وی در ادامه از انجام ممیزی تابلوهای شهری برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: تابلوهای مشاغل شهری تبریز ۳۶۵۰۰ مورد میباشد که بصورت دقیق محاسبه و تعیین شده است که استاندارد سازی تابلوهای شهری نیز در دستور کار سازمان میباشد .
امجدی در پایان از اجرای طرح جامع مبلمان شهری در تبریز خبر داده و افزودند سامان دهی مبلمان شهری توسط دانشگاه تبریز در حال مطالعه میباشد که تا پایان سالجاری در سطح شهر اجرایی خواهد شد .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :