دو تیم بارسلونا و آرسنال در یکی از دو دیدار فوق حساس امشب از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان انریکه با گلزنی مسی مقابل چک، باعث پیروزی ارزشمند ۲-۰ در خانه حریف شد.

به گزارش تبریزمن، بازی فوق العاده حساس دو تیم بارسلونا و آرسنال در ورزشگاه امارات با قضاوت آقای جونیت چاکر در حالی آغاز شد که شاگردان ونگر بازی را هجومی آغاز کردند اما رفته رفته بازی به تعادل کشیده شد و در این میان آبی اناری ها به کنترل توپ و میدان و تیم میزبان چشم به ضدحملات خطرناک دوخته بود. فرصت های چندانی روی دروازه دو تیم وجود نداشت تا اینکه در دقیقه ’۲۲ اولین حمله جدی مسابقه را آرسنالی ها ترتیب دادند و روی پاس به بیرون عالی اوزیل، ابتدا ضربه بیرین ناقص برگشت داده شد که در ریباند چمبرلین مقابل دروازه با بدترین ضربه ممکن توپ را در اختیار تراستگن قرار داد.

در دقیقه ’۳۶ بارسلونا روی حرکت مسی، پشت محوطه صاحب ضربه ایستگاهی شد که ستاره آرژانتینی با ضربه ای که قصد داشت از زیر دیوار دفاعی راهی دروازه کند، فرصت را از دست داد. در آخرین ثانیه های نیمه نخست، روی پاس بلند برای آلوز و ارسال او به روی دروازه، سوارز با ضربه سری خطرناک توپ را از کنار دروازه به بیرون فرستاد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

با آغاز نیمه دوم، بارسا هجومی آغاز کرد و در دقیقه ’۴۸ روی فرار عالی نیمار، صاحب فرصت تک به تک شد اما چک با واکنشی عالی ضربه ستاره برزیلی را برگشت داد و لحظه ای بعد هم ونگر دست به اولین تعویض زد و والکات را به جای چمبرلین به میدان آمد. در دقیقه ’۵۷ روی ارسال مونرئال، ژیرو با ضربه سر عالی خود تراستگن را وادار به واکنش کرد و توپ از روی خط برگشت داده شد. بالاخره لیونل مسی قفل دروازه آرسنال و چک را باز کرد؛ در دقیقه ’۷۱ روی ضدحمله ای تند و تیز با همکاری MSN، نیمار داخل محوطه در موقعیت دو به یک توپ را به مسی پاس داد و او به راحتی دروازه پیش روی خود را باز کرد و اولین گل خود مقابل چک را به ثمر رساند.

در دقیقه ’۷۷ آرسنال تا آستانه دریافت گل دوم پیش رفت اما سوارز داخل محوطه قدر پاس نیمار را ندانست و در موقعیت تک به تک توپ را به تیر عمودی دروازه زد تا فرصتی عالی از دست برود. در دقیقه ’۸۱ فلامینی به جای کوکلین وارد میدان شد و در دقیقه ’۸۳ با خطا روی مسی، یک پنالتی به حریف تقدیم کرد تا مسی برای دومین بار دروازه چک را باز کرده و کار را تمام کرد.  جرارد پیکه در دقیقه ’۸۵ با خطا روی ولبک کارت زرد دریافت کرده و دیدار برگشت را از دست داد. در دقیقه ’۹۰ روی ارسال سوارز، نیمار با سر به توپ ضربه زد که چک با واکنشی عالی توپ را به کرنر فرستاد. در نهایت شاگردان ونگر با شکست خانگی ۲-۰ کار سختی در دیدار برگشت خواهند داشت.

ترکیب دو تیم و آمار بازی


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :