قائم مقام وزیر کشور با بیان این که اسامی منتخبان ۵۱ حوزه انتخابیه در دور دوم انتخابات تاکنون اعلام شده است، گفت: در این دوره نسبت به دور اول ما شاهد مشارکت ۵۹ درصدی هستیم که در مقایسه با مرحله دوم مجلس نهم ، سه درصد رشد را در ارتباط با شرکت کنندگان ملاحظه می کنیم.

به گزارش تبریزمن،  امیری دقایقی پیش در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون نتایج ۵۱ حوزه انتخابیه اعلام شده و نتایج چهار حوزه دیگر در حال گذراندن تشریفات قانونی است که در اسرع وقت انجام و اعلام می شود.

وی افزود: از مردم ایران در ۲۱ استان و ۵۵ حوزه که در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف ۶۸ کرسی پای صندوق های رای آمدند تشکر می کنم.

وی اضافه کرد: همکاری و همراهی بین دستگاه های اجرایی، بخش های مختلف وزارت کشور، شورای نگهبان و هیات های نظارت خوب بود و همدلی و همکاری باعث شد این دوره از انتخابات در عین اینکه سرشار از شور و شعف انتخاباتی باشد در کمال متانت و آرامش برگزار شود.

قائم مقام وزیر کشور گفت: ۴۷ درصد از شرکت کنندگان در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی خانم ها و ۵۳ درصد آقایان هستند.

وی افزود: همچنین از ۶۸ منتخب انتخابات مرحله دوم مجلس، چهار نفر از خانم ها و ۶۴ نفر از آقایان هستند.

امیری ادامه داد: از جهت ترکیب سنی منتخبان نیز بین ۳۰ تا ۳۵ سال سه نفر، ۶۱ تا ۶۵ سال چهار نفر و بیشترین فراوانی نیز بین سنین ۴۶ تا ۵۰ ، با ۱۷ نفر است.

وی همچنین با بیان اینکه از نیمه شب گذشته شمارش آرا آغاز شده است، گفت: در تمام حوزه های انتخابیه دستگاه های الکترونیکی برای احزار هویت رای دهندگان مستقر شده بود.

قائم مقام وزیر کشور اظهار داشت: معمولا هم با توجه به اینکه در مرحله اول تعداد کاندیداها زیاد است و مشارکت بالا است در مرحله دوم چنین است که رقابت به تعداد دو برابر تعداد صندلی ها است و حضور ۵۹ درصد نسبت به مرحله اول قابل تقدیر و تحسین شرکت کنندگان و هموطنان است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :