شهردار تبریز اعلام کرد: سرمایه گذاران خارجی در اجرای طرح های عمرانی این شهر معادل ۲۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال مشارکت می کنند.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی گفت وگو با خبرنگاران، اجرای پروژه ۲۷ هکتاری مجموعه تجاری، تفریحی، مسکونی و آموزشی در غرب تبریز را یکی از این پروژه ها عنوان و اظهار کرد: در این طرح بزرگ عمران شهری ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال از سوی سرمایه گذار خارجی هزینه خواهد شد که طی آن چهره یکی از مناطق محروم در غرب تبریز به کلی دگرگون می شود.

وی، از پروژه فوق به عنوان جدیدترین و پیشرفته ترین پروژه عمران شهری تبریز یاد کرد و با بیان اینکه محل اجرای آن ترمینال کنونی اتوبوس های شرکت واحد است، افزود: قرار است در این مجموعه ۸۶۰ هزار مترمربع ساخت و ساز با اصول معماری نوین به مورد اجرا گذاشته شود.

نجفی، پارک بزرگ تبریز در منطقه غرب تبریز را دومین پروژه مهم شهری ذکر کرد که قرار است با مشارکت یک شرکت بزرگ بین المللی اجرا شود که این شرکت طی فراخوان بین المللی از سوی شهرداری برنده طرح شده است.

وی گفت: در این پروژه که ارزش سرمایه گذاری آن ۱۰ هزار میلیارد ریال است ۱۵۰ هکتار از اراضی واقع در غرب تبریز به عنوان پارک و اماکن تفریحی احیا می شود که طی آن ۱۴۳ هکتار فضای باز و بقیه در قالب ساختمان های رفاهی، گردشگری و لونا پارک احداث و با تجهیز به شهروندان تبریزی اهدا خواهد شد.

نجفی ادامه داد: در این پروژه ۵۶۰ هزار مترمربع ساخت و ساز صورت می گیرد.

نجفی

وی با بیان اینکه جلب سرمایه گذاری های خارجی و بخش خصوصی یکی از اولویت های محوری شهرداری تبریز در راستای تسریع در عمران و آبادانی این شهر است، گفت: در این زمینه هر آنچه در توان شهرداری باشد برای تسهیل در حضور سرمایه گذاران انجام خواهد داد و در این رابطه هیچ مشکلی از بابت اجرای روند اداری سرمایه گذاری ها در تبریز وجود ندارد.

شهردار تبریز با اشاره به انتخاب این شهر به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ یادآور شد: تلاش می کنیم تا حد توان بخش هایی از هر دو طرح فوق را در این زمان به مورد اجرا گذاشته و افتتاح کنیم.

نجفی، تدوین برنامه های جلب سرمایه گذاری های خارجی و خصوصی را از جمله مفاد مهم بودجه سال آینده شهرداری تبریز عنوان کرد و افزود: بر این اساس شهرداری از حضور سرمایه گذاران در بخش گردشگری و ساخت و ساز هتل، رستوران، مهمان پذیر، واحدهای فروش صنایع دستی حمایت کرده و افرادی که در این حوزه ها وارد عمل شوند هیچ عوارضی از سوی شهرداری اخذ نمی شود.

وی اضافه کرد: شهرداری تبریز حتی برای جلب مشارکت بخش خصوصی در حوزه های مزبور خدماتی را نیز در قالب نماکاری و ساماندهی معابر انجام می دهد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :